POLECAMY

Kozie mleko dla niemowlęcia

Czy można podawać 6-miesięcznemu dziecku kozie mleko? Ponieważ nie toleruje żadnych innych mlek w proszku.

Okres a ciąża

Czy można podawać 6-miesięcznemu dziecku kozie mleko? Ponieważ nie toleruje żadnych innych mlek w proszku.


Maria

Niemowlętom do pierwszego roku nie powinno podawać się żadnego mleka oprócz mleka kobiecego lub mleka modyfikowanego. Istnieje coś takiego jak hydrolizat białkowy. Jest to specjalnie przygotowane mleko krowie. W tym mleku białka zostały rozłożone do mniejszych cząsteczek, co ułatwia ich trawienie. Niektórzy rodzice wolą podawać modyfikowane mleko kozie, jest łatwiej strawne od krowiego. Ma te same białka i jeśli dziecko jest uczulone na mleko krowie to może tak samo reagować na kozie. Także takiego mleka „prosto od kozy” maluchowi poniżej 1 roku nie polecam podawać, zmodyfikowane mleko krowie lub kozie owszem. A najlepiej sprawę omówić jeszcze z pediatrą.

Pozdrawiam serdecznie

Celina Fręczko, położna

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (12)
/2 miesiące temu
Ja też podaje kozie ale modyfikowane, do świeżego niestety nie jestem przekonana. A capricare 2 podaje nawet 2,5 latkowi i jest super, robie na nim nawet owsiankę!
/6 miesięcy temu
Można spróbować mleka koziego modyfikowanego, np Capricare. My go używamy, co prawda nie dlatego ze są problemy, po prostu to jest najlepszej jakości, bez oleju palmowego i najdelikatniejsze dla brzuszka,
/7 lat temu
Jakoś nasze babki i matki karmiły nas mlekiem krowim kozim i nikt jakoś nie umarł
POKAŻ KOMENTARZE (9)