Jaki wybrać materac dla niemowlaka?

Dobry materacyk do łóżeczka niemowlęcego to podstawa. Jaki wybrać najlepszy? Czym się kierować przy wyborze materaca dla niemowlęcia? Na co zwrócić uwagę?

Materac LifeNest Sleeping system/ Fot. materiały prasowe Pawłowska Media

Miękki czy twardy materac?

Czy materac dla niemowlęcia powinien być twardy czy miękki? Zdania specjalistów, pediatrów i fizjoterapeutów są w tej kwestii bardzo podzielone. W czasie, gdy część z nich twierdzi, że materac powinien być miękki, dopasowujący się naturalnie do kształtu ciała niemowlęcia, druga grupa ma wprost przeciwną opinię i rekomenduje materace twarde, uważając że przy miękkim twarz dziecka (w przypadku obrócenia na brzuszek) zapadnie się w materac, zostanie zahamowany dopływ powietrza i możliwość oddychania.

Jak to więc zwykle w takich przypadkach bywa, najlepszy jest kompromis. Średnio twardy materac, w którym nie tworzą się żadne wgłębienia, to najzdrowsze i najlepsze rozwiązanie dla małego kręgosłupa.

Polecamy: Co robić, kiedy niemowlę nie chce spać?

Ważny dobry wybór

Dlaczego wybór materaca dla dziecka jest tak istotny? Pierwsze miesiące życia dziecka są bardzo ważne dla jego prawidłowego rozwoju. Odpowiedni materac jest niezwykle istotny, ponieważ większość pierwszych miesięcy życia niemowlę spędza w łóżeczku, śpiąc lub odpoczywając. Materac powinien zatem wspierać rozwijający się kręgosłup, jednocześnie go nie uciskając. Ponieważ dziecko nie jest samodzielne, materac choć trochę powinien „pomagać” maluszkowi w podstawowych czynnościach, takich jak np. oddychanie (oddychające, przewiewne materiały) czy problemy z ulewaniem (specjalny klin lub materac nachylony w celu zapewnienia prawidłowego trawienia.) Aby materac mógł spełniać tak wiele ważnych funkcji, musi być odpowiedniej jakości. Niewygodny i źle dobrany nie tylko źle wpływa na kształtujący się kręgosłup, ale również na samopoczucie naszej pociechy, która może zwyczajnie stać się marudna z powodu źle przespanych nocy.

Polecamy: Zakup łóżeczka dla dziecka – porada

Bezpieczny materac

Materac dla niemowlęcia powinien być bezpieczny. I to pod każdym względem. Hipoalergiczne, przewiewne materiały zapobiegające przegrzewaniu się i poceniu niemowlęcia, materace zaprojektowane z myślą o specjalnych potrzebach noworodków i chroniące m.in. przed tzw. śmiercią łóżeczkową czy ryzykiem spłaszczenia główki jak na przykład oddychający materac LifeNest Sleeping system. Materace tej firmy  gwarantują dziecku pełne bezpieczeństwo, a prawdopodobieństwo poważnych zagrożeń czy dyskomfortu zostaje całkowicie wyeliminowane.

Materac LifeNest Sleeping system dostępny jest w sklepie babymama.pl, cena 249 zł

Źródło: Materiały prasowe Pawłowska Media/ (dr)

Zobacz także: Jak obliczyć koszt wyprawki dla dziecka?

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (11)
/miesiąc temu
Ale się naczytałam o tym bultexie, wszędzie piszą, że to taka rewelacja, ale jak stwierdzic czy dziecku pasuje? opieramy się tylko na tym, że dobrze podpiera i dziecko śpi całą noc?
/2 miesiące temu
My wybralismy dla Dareczka materacyk antyalergiczny, zdrowotny z Fiki Miki. Model Sensitive ze zdejmowanym do prania pokrowcem materacyk.pl/produkt/materac-sensitive-model-ms11/
/2 miesiące temu
Materacyk dla niemowlaka, to bardzo ważny zakup. Materacyk powinien gwarantować maluszkowi zdrowy i bezpieczny sen. Najlepszym wyborem będzie materac piankowy z pianki wysoko i termo - elastycznej. Taki materac idealnie dopasowuje się do kształtu ciała dziecka i je podpiera. Materacyk powinien być jak najbardziej eko i antyalergicznym materacem. Zapraszamy do naszego sklepu z materacami PlantPur, gdzie znajdą Państwo materacyki dla niemowlaków:)
POKAŻ KOMENTARZE (8)