POLECAMY

Czy po mleku bebilon pepti występują kolki?

Mam córeczkę 2 miesięczną od 1.5 miesiąca jest na mleku bebilon pepti jednak ma po nim straszne kolki próbowałam już wszystkiego nawet kropli z Niemiec ale nic nie pomaga nie wie co mogę jeszcze zrobić i czy w ogóle po tym mleku powinny być kolki poza tym mała ma stwierdzoną alergię na białko soji i białko mleka krowiego czy to ma coś wspólnego z kolką.

Czy po mleku bebilon pepti występują kolki?

Mam córeczkę 2-miesięczną. Od 1.5 miesiąca jest na mleku bebilon pepti, jednak ma po nim straszne kolki. Próbowałam już wszystkiego, nawet kropli z Niemiec ale nic nie pomaga. Nie wiem, co mogę jeszcze zrobić i czy w ogóle po tym mleku powinny być kolki. Poza tym mała ma stwierdzoną alergię na białko soi i białko mleka krowiego. Czy to ma coś wspólnego z kolką?

agatka22

Kolka u niemowląt ma związek z nadmiernym rozdęciem pętli jelitowych, spowodowanych niedojrzałością ich motoryki i nadmiernym łykaniem powietrza. Może to też być reakcja na mleko sztuczne. Być może warto pomyśleć, w porozumieniu z pediatrą, nad zmianą mleka.

Pozdrawiam serdecznie

Celina Fręczko, położna

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (14)
/6 lat temu
polecam espumisan na kolki
/7 lat temu
mój maluszek tez mial kolki i przeszlam na bebilon pepti a oprocz tego lekarz przepisal mi specjalny lek na kolki DEBRIDAT, i pomoglo
/7 lat temu
jak wiadomo pelne dzialanie leku o nazwie debridat wystepuje po 4 tygodniach. Jednakze w moim przypadku lek ten nie pomogl. Kolki jak reka odjał odeszly po przestwieniu dziecka z piersi na bebilon pepti. niestety tutaj kazda matka musi indywidualnie podjac niełatwą decyzje o sposobie karmienia
POKAŻ KOMENTARZE (11)