Azalia a powrót miesiączki

Zaczęłam brać tabletki azalia 3 miesiące po urodzeniu dziecka.

Azalia a powrót miesiączki

Zaczęłam brać tabletki azalia 3 miesiące po urodzeniu dziecka. Miesiąc temu skończyłam karmić piersią i nadal je biorę. Od czasu porodu nie miałam ani jednego krwawienia (poza tym w okresie połogu). Dodam, że od porodu minęło 10 miesięcy, dzisiaj odstawiłam tabletki, ponieważ nie czuję się zbyt dobrze i zaczęłam tyć (czuję się tak, jakby mój organizm zatrzymywał wodę - puchnę). Zrobiłam test ciążowy i wyszedł negatywny (na szczęście). Czy moje \"puchnięcie\" może być spowodowane brakiem okresu przez tak długi czas? Proszę o pomoc, ponieważ nie mam nawet możliwości wizyty u lekarza (emigracja, brak ubezpieczenia i znajomości języka). Będę bardzo wdzięczna za dobrą radę. Po jakim czasie po odstawieniu tych tabletek powinnam dostać okres?


Justyna
Złe samopoczucie i wzrost masy ciała („puchnięcie”) to skutki uboczne stosowania tabletek Azalia. Po odstawieniu tabletek samopoczucie powinno być lepsze. W czasie stosowania leku Azalia mogą pojawić się krwawienia czy plamienia. Jednak wcale nie muszą wystąpić. Teraz po odstawieniu tabletek proszę pamiętać o tym, że od dnia przerwania przyjmowania leku nie jest pani zabezpieczona przed zajściem w ciążę. Co do czasu, w którym ma wystąpić miesiączka nie jest on dokładnie określony. U jednych kobiet miesiączka pojawia się już po 3 tygodniach, u innych po 6 tygodniach.

Pozdrawiam serdecznie
Celina Fręczko, położna


Katarzyna Bosacka opowiada o ciąży i zachciankach!
SKOMENTUJ (5)
KOMENTARZE (5)
Gość We-Dwoje.pl/5 miesięcy temu
Czy po trzech latach stosowania Azali mode wystapic miesiaczka
Gość We-Dwoje.pl/6 lat temu
azalia
Gość We-Dwoje.pl/5 lat temu
Ja tez biore azalie juz 4 miesiac. Okres całkiem zaniknął a pani w aptece juz sie ze mnie co miesiac smieje bo kupuje pakiecik...tzn tabletki + test ciążowy ;-)
POKAŻ KOMENTARZE (5)