Adipex- czy ma wpływ na wynik testu?

2 tygodnie temu zakończyłam miesięczną kurację odchudzającą lekiem Adipex (zawierającym Fenterminę ). Od 9 dni spóźnia mi się miesiączka.

Adipex-czy ma wpływ na wynik testu?

2 tygodnie temu zakończyłam miesięczną kurację odchudzającą lekiem Adipex (zawierającym Fenterminę ). Od 9 dni spóźnia mi się miesiączka. Wczoraj zrobiłam test ciążowy, który dał pozytywny wynik, powtórzyłam test i znowu wynik pozytywny. Co prawda współżyłam w ostatnim miesiącu, ale raczej bezpiecznie. Dodam jeszcze, że od kilku miesięcy żyję w sporym stresie. Czy możliwe jest, że pod wpływem brania tego leku, test wykazał błędny wynik?

Kasia

Fałszywie pozytywny wynik może wystąpić przy przyjmowaniu leków zawierających Hcg. Adipex w składzie zawiera Fenterminę 75mg oraz wosk żółty, olej sojowy, lecytyna sojowa i tlenek tytanu. Dlatego też myślę, że jego zażywanie nie ma wpływu na wynik testu ciążowego. Aczkolwiek  stres i odchudzanie (przyjmowanie leku Adipex) mogą powodować opóźnienie miesiączki.  Proponuję udać się do ginekologa, który ostatecznie postawi diagnozę.

Pozdrawiam serdecznie

Poznaj niezwykły zabieg, dzięki któremu schudniesz!
SKOMENTUJ (1)
KOMENTARZE (1)
Gość We-Dwoje.pl/4 lata temu
Nie koniecznie może i chodzi mi o wynik testu jednak interesuje mnie czy zażywanie tego leku może wpłynąć na zanik, opóźnienie okresu powiem tak powinnam dostać już 5 dni temu a od 9 dni biorę ten lek. Pragnę zaznaczyć że robiłam dziś test i był negatywny. Jak to się ma do siebie ?