Pomyśl o maturze

Powoli mija okres studniówkowy i tegoroczni maturzyści będą musieli zająć się bardziej przyziemnymi sprawami. Jeśli chcą dostać się na dobrą uczelnię i zwiększyć swoje szanse na sukces zawodowy, przygotowania do egzaminów powinny już iść pełną parą.

Pomyśl o maturze

Często jednak dzieje się tak, że materiał obowiązujący uczniów jest zbyt skomplikowany, aby sami mogli go zrozumieć. Poza tym systematyczna nauka wymaga siły charakteru – samemu czasem trudno się zmobilizować.

Zobacz jak uczyć się systematycznie.

Korepetycje mogą dotyczyć właściwie wszystkich przedmiotów licealnych. Zajęcia odbywają się w małych grupach lub indywidualnie i można w nich uczestniczyć nawet 5 razy w tygodniu. Korki w gronie rówieśników, prowadzone przez „ludzkich” nauczycieli są z pewnością przyjemniejsze niż samotne zakuwanie po nocach. Głównym celem korepetycji jest jak najlepsze przygotowanie do egzaminu dojrzałości. Przede wszystkim chodzi o poprawienie wyników w nauce, nadrobienie zaległości, systematyczne przygotowanie do sprawdzianów oraz zachęcenie do nauki.

Były uparte, zdeterminowane i... lepsze od mężczyzn. Kobiety, które zawojowały świat nauki

Można również wybrać kursy przygotowujące do matury. Treści oraz zajęcia przeprowadzane w ramach takich kursów powinny być zgodne z podstawą programową i standardami wymagań egzaminacyjnych. O przygotowaniach do egzaminów warto pomyśleć zawczasu, ponieważ kursy trwają parę miesięcy. Podczas zajęć uczniowie analizują, powtarzają i utrwalają materiał obowiązujący na egzaminie oraz rozwiązują kontrolne zestawy testów maturalnych.

Czytaj o najlepszej motywacji do nauki.

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (2)
/7 lat temu
Ja natomiast moge tylko polecic korepetycje.A ja uczeszczam do platu.pl mysle ze to swietny pomysl na utrwalenie swojej wiedzy.
/7 lat temu
Brzmi nieźle! Czy ktoś, kto chodzi na korepetycje albo kursy do Platu, mógłby się wypowiedzieć?