Internetowe treningi pamięci i szybkiego czytania

Wpisując w wyszukiwarce hasło „szybka nauka” otwiera się przed internautą długa lista stron, na których można nie tylko poczytać o szybkiej nauce, ale także za pośrednictwem których można zapisać się i wziąć udział w treningu.

Internetowe treningi pamięci i szybkiego czytania

Treningi pamięci i szybkiego czytania stały się ostatnio dość popularne, co ma z pewnością związek z szybko przybywającą ilością wiedzy i rosnącymi wymaganiami tak w szkole, jak i na rynku pracy.

Jak wygląda trening

Treningi internetowe mają dwojaką postać – bezpłatną i płatną. Pierwszym krokiem wzięcia udziału w treningu jest zalogowanie się na wybranej stronie, w przypadku kursów płatnych – możliwe jest to dopiero po uiszczeniu opłaty. Niektóre treningi rozpoczynają się od spotkania uczestników z trenerami i zapoznania z podstawami kursu. Zdecydowanie większa część treningu pozostaje w gestii uczestnika. Po zalogowaniu się otrzymujesz niezbędne materiały i ćwiczenia do wykonania. Stopień opanowania umiejętności, gdyż to na nich a nie na wiedzy koncentrują się cele treningu, pozwala lub nie na przejście do kolejnych zadań.

Pokolenie dobrej szkoły? Tak będą wyglądać według MEN szczęściarze reformy edukacji

Dla kogo są takie treningi

Najpierw warto zapoznać się z informacjami dotyczącymi adresatów kursu. Jeśli jesteś osobą dorosłą nie wybierzesz kursu dla dzieci, jeśli zaś chcesz zapisać dziecko na taki trening – wybierz taki, który jest skierowany do młodego odbiorcy. Pamiętaj, że uczestnictwo w takim kursie pozostawia Ci dużą swobodę wyboru czasu nauki. Jeśli chcesz poprawić swoją pamięć i szybkość czytania musisz przestrzegać kilku zasad. Po pierwsze Twoja praca musi być systematyczna – w przypadku kursu internetowego może być to o tyle trudne, że sam będziesz musiał narzucić sobie rygor pracy, w przypadku kursów, które odbywają się w określonym czasie i miejscu – wystarczy, że się podporządkujesz harmonogramowi określonemu przez organizatorów. Po drugie musisz nieco przeorganizować swój plan dnia, by znaleźć w nim miejsce na wykonywanie ćwiczeń. Dla niektórych osób brak trenera może być barierą nie do przekroczenia. Kurs internetowy zakłada opiekę trenera lecz kontakt z min odbywa się za pomocą maili, komunikatorów i odpowiedzi na forum. Musisz też uzbroić się w cierpliwość – efekty nie będą widoczne od razu.

Polecamy: Wkuwacz - wkuwaj słówka

Ukryte skutki treningów internetowych

Przystępując do treningu szybkiego czytania czy doskonalenia pamięci za pomocą Internetu możesz zyskać dużo więcej niż się spodziewasz. Jeśli będziesz systematycznie i rzetelnie pracował, oprócz doskonalenia wskazanych umiejętności, rozwiniesz w sobie także takie cechy jak: samodzielność, automotywację do pracy, koncentrację, skrupulatność oraz umiejętność planowania pracy własnej i samooceny. 

Czytaj także: Nauka przez sen

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (0)