Czy wiesz jak szybko nauczyć się wiersza na pamięć?

W szkole podstawowej, gimnazjum i często w szkołach średnich na języku polskim musisz nauczyć się wiersza na pamięć. Istnieje kilka sposobów na skuteczną naukę.

Po pierwsze podczas nauki chodź. W ten sposób swojemu mówieniu nadasz rytm, dzięki któremu szybciej zapamiętasz. Nauka w ten sposób sprawia większa przyjemność. Każdy krok stanowi część tekstu.

Jeśli masz więcej czasu możesz nagrać siebie i słuchać w odtwarzaczy mp3. W wolnej chwili słuchaj tekstu, który będzie idealnie deklamowany. Kiedy zaczniesz naukę zdasz sobie sprawę, że już prawie znasz tekst.

Zobacz, jak dobrać suknię ślubną do klasycznej sylwetki z szerszymi ramionami

Kolejny sposób to zakreślenie kolorowymi mazakami pojedynczych zdań. Dzięki czemu twój mózg skojarzy kolor z tekstem.

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (68)
/miesiąc temu
Wg niepomaga. Uczyłam się tymi sposobami tydzień i dostałam 1.
/miesiąc temu
Wg nie pomaga. Uczyłam się tydzień tymi sposobami i dostałam 1!!!!X(
/miesiąc temu
Mi szybko wiersze itp "wchodzą" do głowy jakieś teksty poprostu jeśli macie problem z zapamiętaniem tekstu uczcie się jego kilka dni wcześniej a nie na ostatnią chwilę bo tak sie nie da czytajcie dużo razy tekst cały w ten sposób za 2 dni nie zapomnicie go a wręcz przeciwnie jeszcze będzie wam go mówić jeśli czytając tekst pomylicie sie w pewnym momencie to nie czytaj dalej tylko od początku a twój mózg będzie odbierał dzięki temu więcej bodźców więc spokojnie trzeba poświęcić na taką naukę ok 2 dni jeden dzień na czytanie a drugi na próbowanie mówienia go z pamięci. Myślę że pomogłam.
POKAŻ KOMENTARZE (65)