Czy wiesz jak przygotować się do matury?

Egzamin dojrzałości jest dla każdego ucznia szkoły średniej kluczem do jego własnej przyszłości. Od wyników, jakie uzyska się z matury zależy gdzie i na jaki kierunek studiów się dostaniemy. Jest to jeden z najważniejszych egzaminów w życiu. Jak go nie zawalić? Przeczytaj niżej:

Ułóż plan nauki. W tym planie uwzględnij naukę najbardziej podstawowych zagadnień z przedmiotów, które będziesz zdawał na maturze. Piszę tu o tym, co najbardziej podstawowe, ponieważ gdy opanujesz podstawy, to potem będzie ci łatwiej przyswoić bardziej szczegółowe wiadomości, które będą łączyły się z tym, co już umiesz.

Zaplanuj szczegółowo czas nauki nad poszczególnymi zagadnieniami i nie pozwalaj sobie na przekroczenie wyznaczonych ram czasowych. Jeżeli pozwolisz sobie na przedłużanie nauki poszczególnych zagadnień, możesz nie zdążyć przerobić całego materiału.

Zobacz, jak dobrać suknię ślubną do klasycznej sylwetki z szerszymi ramionami

Powtarzaj przerobiony już materiał. Dzięki temu posiadana przez ciebie wiedza utrwali się w twojej pamięci i łatwiej będzie ci z niej korzystać nawet w warunkach, w których jesteś bardziej podatny na stres, czyli na przykład podczas matury.

Dbaj o własny organizm, a szczególnie o mózg. Jeżeli masz taką możliwość to ucz się na świeżym powietrzu, jeżeli nie, to przynajmniej wietrz często pomieszczenie, w którym się uczysz. Pij też dużo wody mineralnej. Zadbaj o dobre oświetlenie biurka, przy którym się uczysz. Wysypiaj się i zapewnij sobie trochę ruch. Jeżeli zadbasz o to wszystko możesz być pewny, że twój mózg będzie pracował lepiej.

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (0)