Czy wiesz jak dobrze przygotować się do egzaminu gimnazjalnego z matematyki?

Matematyka sprawia większości uczniów sporo problemów, ale nie dlatego, że jest trudna lecz wiele rzeczy nie jest dostatecznie wytłumaczonych i utrwalonych. Na egzaminie gimnazjalnym czy tego chcesz czy nie będziesz musiał zmierzyć się z zadaniami z matematyki, dlatego odpowiednio wcześniej zabierz się za utrwalanie swoich wiadomości. Oto kilka wskazówek.

Po pierwsze słuchaj nauczyciela i wypełniaj wszystkie jego polecenia. Gdy czegoś nie rozumiesz musisz o to zapyta. Nauczyciel nie siedzi w twojej głowie, więc jeśli nie spytasz nie będzie ci mógł pomóc.

Odrabiaj wszystkie zadania domowe. Jak zauważyłem nauczyciele matematyki zadają tyle zadań (czasem za dużo), że z powodzeniem utrwalą one twoją wiedzę. Jednak pamiętaj, podczas lekcji bądź aktywny, pytaj się swojego nauczyciela, jeśli czegoś nie rozumiesz (by umieć rozwiązać odpowiednie zadania).

Naucz się szybko liczyć w pamięci dowolne liczby/działania. Wystarczy, że zakupisz książkę pt. "Błyskawiczny kurs liczenia w pamięci" M. i M. Dzieszko. Cena to tylko 5,99 złotych, a naprawdę pomoże w nauce.

Jakub i Dawid są szczęśliwą parą i nie wstydzą się tego pokazać. Nagrali wideo, które jest odpowiedzią na hejt. Podoba Wam się?
SKOMENTUJ
KOMENTARZE (5)
~matematyka/10 miesięcy temu
ja polecam zadania do egzaminu gimnazjalnego na https://zbior-zadan.pl/egzamin-gimnazjalny
~kuliszka/rok temu
Do tej części przyrodniczo matematycznej polecam to repetytorium http://www.taniaksiazka.pl/puls-ziemi-2-zeszyt-cwiczen-do-geografii-jaworska-ewa-skomoroko-kamila-p-296928.html . CO prawda z geografii, ale wiele jest zagadnien z chemii i fizyki, a takie pytania często powtarzają sie na egzaminach
Natka30/rok temu
Mój syn właśnie korzysta z kursu gimnazjalnego. Miał problemy z matematyki i z fizyku. A gdy zaczął chodzić na kurs http://www.kursymaturalneszczecin.pl/kursy-gimnazjalne.html to zaczęły mu się poprawiać wyniki w szkole. Jestem z niego bardzo dumny. Mówi, że jest bardzo zadowolony ze współpracą z nauczycielami.
POKAŻ KOMENTARZE (5)