POLECAMY

Zespół HELPLINE radzi

Stronę HELPLINE.ORG.PL prowadzi Fundacja Dzieci Niczyje, w ramach europejskiego projektu/programu Safer Internet. Pomożemy doradzić Ci, jak pomóc dziecku i jego opiekunom w sytuacji, gdy coś złego przydarzy się mu w Internecie.
Zespół HELPLINE radzi

Możesz skontaktować się z nami, gdy dziecko:

• zadaje ci pytania o straszenie kogoś w Internecie umieszczanie zdjęć, pozbywanie się czegoś z komputera zetknęło się z niewłaściwymi treściami w Internecie i odczuwa silny niepokój, boi się, nie może spać
• mówi Ci o tym, że spotkało się z czymś niepokojącym lub spotkało kogoś w Internecie, kto budzi jego niepokój

Gdy zauważysz, że dziecko:

• jest niespokojne, wycofane, nieobecne
• ma silny lęk związany z tym, co zobaczyło w Internecie
• przeżywa niepokój, bo nie ma dostępu do Internetu, nie może się z kimś skontaktować
• ma objawy uzależnienia od komputera i/lub Internetu

Zapytaj, „Co się stało? Opowiedz mi o tym.” Nie wpadaj w panikę, gdy przestraszy Cię to, co usłyszysz, gdy poczujesz, że nie wiesz, co zrobić. Spokojnie poproś o opowiedzenie tego, co się stało. Podziękuj za zaufanie. Zapewnij, że to dla Ciebie ważne i że zajmiesz się tą sytuacją.
Zadzwoń do Helpline, napisz do nas e-mail, skontaktuj się przez komunikator (LiveChat) dostępny na naszej stronie internetowej. Razem zastanowimy się, co możesz zrobić w tej sytuacji.

Polecamy: Helpline - pomoc dla dzieci

Skontaktuj się z nami także gdy RODZICE, OPIEKUNOWIE dziecka poproszą Cię o pomoc, bo ich dziecko:

• miało kontakt z niewłaściwymi treściami w Internecie – związanymi z przemocą, seksem, pornografią, ksenofobią, itp.
• poznało kogoś, kto niepokoi w Internecie – pyta o prywatne dane, tj. nazwisko, adres, wiek - jest wulgarny, chce rozmawiać o seksie, proponuje spotkanie, itp.
• ma objawy wskazujące, że może być uzależnione od komputera i/lub Internetu

Dzwońcie i piszcie do nas o tym, z jakimi problemami spotykacie się w swojej pracy, jakich umiejętności i wiedzy Wam brakuje, jakiej pomocy w zakresie bezpieczeństwa dzieci w Internecie oczekujecie od helpline.org.pl.

Czytaj także: Bezpieczny Internet - rady dla dzieci

Źródła: strona www.fdn.pl, strona www.helpline.org.pl. Pytania i odpowiedzi zaczerpnięte ze strony www.helpline.org.pl z zakładek „Najczęściej zadawane pytania”.

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (0)