Zawsze mieć dziecko na oku

Minęło zaledwie kilka dni od chwili, gdy razem z maluszkiem opuściliście szpital i wróciliście do domu. Mąż musiał już wrócić do pracy, więc zostałaś w domu sama – nie całkiem sama, bo masz teraz pod swoją opieką synka lub córeczkę.

Chciałabyś spędzać przy łóżeczku każdą chwilę, boisz się, że jeśli na moment wyjdziesz do kuchni czy łazienki – nie usłyszysz płaczu dziecka, nie będziesz wiedziała, czy właśnie się czymś nie dławi, a może śpi niespokojnie. Z myślą o młodych (oczywiście stażem, a nie wiekiem) mamach pojawiły się na rynku elektroniczne nianie, nawilżacze powietrza, monitory oddechu i videomonitory. Wszystko to po to, byś mogła te krótkie chwile między kolejnymi karmieniami i czasem poświęconym bezpośrednio dziecku, spożytkować na drobne przyjemności lub wykonanie niezbędnych czynności domowych.

Elektroniczne nianie

Nadajnik i odbiornik elektronicznej niani mogą komunikować się w otwartej przestrzeni na odległość kilkuset metrów. Niektóre nianie są wyposażone w monitory oddechu, mierzą temperaturę w pokoju dziecka. Działają czerpiąc energię z akumulatorów. Niania sygnalizuje również rodzicowi, który zdecydował się np. na pracę w ogrodzie podczas snu dziecka, że przekroczył dozwoloną odległość od nadajnika. Elektroniczne nianie ze względu na oferowane funkcji i producenta, maksymalną odległość nadajnika od odbiornika mogą kosztować blisko 200 zł, ale są i takie których koszt sięga 1000zł.

Jak wychować córkę na kobietę spełnioną?

Nawilżacze powietrza i monitory oddechu

Pierwsze z tych urządzeń służy zachowaniu w pomieszczeniu optymalnego poziomu wilgotności, dzięki czemu noworodek lżej oddycha, a jego skóra nie wysycha. Posiadanie nawilżacza powietrza jest szczególnie ważne w okresie zimowym, kiedy pomieszczenia są ogrzewane, a tym samym powietrze staje się bardziej suche, pomocny jest również w przypadku dzieci - alergików. Nawilżacze powietrza nie tylko zapewniają właściwą wilgotność, ale również oczyszczają powietrze. Koszta nawilżacza powietrza to od 200 do blisko 500 zł.

Monitor oddechu pozwala na bieżąco kontrolować oddychanie dziecka, szczególnie w czasie snu. Jeśli urządzenie przez 15 sekund nie otrzymuje sygnałów świadczących o prawidłowym oddychaniu dziecka – wysyła sygnał ostrzegawczy, a po kolejnych 5 sekundach – sygnał ostrzegawczy. Dzięki temu urządzeniu rodzice znajdujący się w innym pomieszczeniu niż ich śpiące dziecko mogą szybko zareagować na bezdech dziecka. Monitor oddechu to koszt 300 – 500 zł.

Video monitory

Polecamy: Zaproś maleństwo bezpiecznego domu

Są to doskonalsze wersje niań elektronicznych – przekazują nie tylko płacz i inne odgłosy dziecka, ale także obraz z pokoju, w którym znajduje się dziecko. Jest to zdecydowanie najdroższe urządzenie – jego koszta waha się od 400 do ponad 1100zł. Cena zależy od marki, ilości kamer i wielkości monitora.

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (0)