Jak przygotować Halloween po polsku?

Cukierek albo psikus! Podpowiadamy, jak zorganizować niezapomnianą, dziecięcą zabawę na Halloween.

Jak przygotować Halloween po polsku? fot. Fotolia
Halloween to święto horroru. Duchy, zjawy, zombie i nietoperze rządzą tego dnia. Zobacz, jak przygotować zabawy na ten jedyny w swoim rodzaju dzień!

Jak zrobić lampiony z dyni na halloween?

Ścinamy czubek nożem, wydrążamy miąższ i wycinamy ostrym nożykiem w pustej dyni otwory przypominające buzię – oczy, nos, usta. Do środka wkładamy świeczkę lub znicz. Niech dziecko narysuje, w jaki sposób chce byś wycięła powłokę dyni. Lepiej, by z nożem i ogniem nie miało do czynienia!

Jakie dodatki do domu?

W specjalnych sklepach z artykułami imprezowymi dostępne są różne elementy dekoracyjne związane z Halloween. Dyniowe talerzyki, rurki do napojów, serwetki, obrusy, girlandy - wszystko to z motywem przewodnim dyni lub duchów, wampirów czy nietoperzy. Przystrójcie więc razem z dzieckiem kącik, w którym głównym elementem będzie dyniowy potwór. To będzie kącik zabaw dla maluchów!

Zabawy na halloween - zbiór najlepszych propozycji!

Hitem są różnorodne zabawy plastyczne – malowanie duchów, dyni, stworków, wróżek i nietoperzy. Możecie wcześniej poprosić też dzieci o przygotowanie piosenek i wierszyków powiązanych z Halloween, a także pobawić się w upiorny teatrzyk. Dzieci mogą się wcielać w różne role, w zależności od tego, za co są przebrane.

Z kolei bardziej tradycyjnie, naśladując naszych sąsiadów zza Oceanu, możemy pobawić się w łapanie jabłek polegające na łowieniu owoców za pomocą ząbków z miseczki wypełnionej po brzegi wodą. Inna popularna zabawa, to zjadanie wiszących na nitkach ciasteczek lub owoców. Możesz przymocować je do żyrandola lub karnisza.

No i ostatnią - najbardziej znaną tradycją - jest zbieranie cukierków od sąsiadów! Pamiętaj, by wcześniej powiadomić ich o planowanej imprezie. Dzięki temu przygotują się do niej i kupią cukierki. To bardzo ważne, bowiem tradycja odwiedzania sąsiadów nie jest w Polsce aż tak popularna, jak w USA.
SKOMENTUJ
KOMENTARZE (3)
/rok temu
Ja na Halloween polecam świetną grę - opowiadanie w której wpływamy na losy bohaterów. Sam decydujesz gdzie i jak znajomi spędzą Halloween. Uśmiałam się do łez! Wpisz w wyszukiwarkę: avatargdl co by było gdyby
/4 lata temu
Ja wolę świętować Wszystkich Świętych. Celebracja życia wiecznego w niebie a nie śmierci w otchłani piekielnej.
/4 lata temu
dokładnie tak, w tamtym roku wprowadziliśmy się do nowego mieszkania ( zamknięte osiedle na którym średnia cudzoziemców i mieszanych małżeństw jest wyższa niż jest to w tradycyjnych blokach) jakież było moje zdziwienie gdy zaczeło sie pukanie do drzwi i dzwonienie, a tam wymalowane dzieciaki i cukierek albo psikus - nie byłam przygotowana oddałam wszystko co miałam słodkiego w domu... dzieciaki chyba sie ucieszyły bo zamiast cukierka dostawały całą bombonierkę, czekoladę albo opakowanie ptasiego mleczka, w tym roku juz tak dobrze nie będzie - bo nauczona doświadczeniem pamiętam i już kupiłam jakieś slodkie drobiazgi ale zastanawiam się czy " na przekór" tradycji nie dorzucić owoców? np. mandarynek, jabłek - bo od tamtego roku moje poglądy na życie i jedzenie bardzo sie zmieniły i teraz króluje zdrowa zywnośc