Wychowanie dziecka - wszystko co musisz wiedzieć!

Wychowanie dziecka nie należy do najłatwiejszych życiowych zadań. Zawsze pojawiają się problemy! Podpowiadamy jak je rozwiązywać, jakie metody wychowawcze stosować!

fot. Fotolia

Wychowanie dziecka

Wychowując swojego malucha marzysz, aby w przyszłości był odpowiedzialną i samodzielną osobą. To zrozumiałe - każda mama marzy o tym, aby dobrze wychować dziecko! Jednak samodzielności nie nauczysz dziecko w rok, to żmudny proces, który trochę trwa i najlepiej zacząć go jak najwcześniej.

My podpowiadamy, jak wychować samodzielne dziecko!

Z jakimi problemami dziecko spotyka się w szkole?

Warto także nauczyć dziecko odpowiedniego zachowania, czy to w domu, czy w miejscu publicznym.

Pamiętaj, aby być wzorem dla malucha! Nie możesz pozwolić sobie (ani dziecku) na złe zachowanie! Twoje starania zaprocentują w przyszłości!

Zobacz też: Jak uczyć dziecko odpowiedniego zachowania?

Wychowuj swoje dziecko tak, żeby nie było rozpieszczone i kapryśne! Podpowiadamy, jak uniknąć takich wychowawczych wpadek!

Problemy z wychowaniem dziecka

Problemy wychowawcze pojawiają się zawsze! Choćbyś nie wiem, jak się starała - zawsze jakiś problem może się pojawić. Jeśli nie wiesz jak sobie z nim poradzić - napisz do nas na adres lifestyle@next.pl, a Twoim problemem zajmie się specjalista!

Jeśli chcesz skorzystać z gotowych rozwiązań - mamy w naszej bazie wiele artykułów nawiązujących do najczęstszych problemów wychowawczych! Pomagamy mamom uporać się z histerią dziecka, radzimy, co zrobić, gdy dziecko zaczyna kląć.

To tylko nieliczne problemy, jakie pomagamy rozwiązać! Im bardziej zagłębisz się w dział Wychowanie dziecka tym większe prawdopodobieństwo, że Twój problem znajdzie odpowiedź!

Relacje z dzieckiem

Bardzo ważne są dla rodziców relacje z dzieckiem. Dobre relacje są niewątpliwie czynnikiem pomocnym w wychowaniu.

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (1)
~kika/4 lata temu
"Nowe podejście do zmiany obecnej metody edukacyjnej zawiera zarówno rozwinięcia teoretyczne, jak i pracę praktyczną. Dotyczy ono dzieci i dorosłych. Dziś wiele osób na świecie prowadzi podobne badania i pracę praktyczną, albo równolegle z nami, albo w oparciu o to, co robimy. Obecnie sytuacja w szkołach stała się tak skomplikowana, że można pokusić się o stwierdzenie, że przebywanie w szkole jest niebezpieczne. Zbyt często dzieci stają się ofiarami opresji, zastraszania, okrucieństwa i przemocy ze strony swoich rówieśników. Wydaje się, że szkoła dostarcza im tylko złych przykładów. My natomiast wprowadzamy nowy system kształcenia i wychowania. Metoda integralna wyklucza formę edukacji, w której dzieci siedzą naprzeciwko nauczyciela, który stoi przed nimi i wymaga jakiejś konkretnej wiedzy, czego zwieńczeniem jest później egzamin. Przede wszystkim zamieniamy naukę w grę, dyskusję, czy też rozmowę. Dzieci siadają z nauczycielem w kole i prowadzą dyskusję na jakiś temat. Ważne jest jednak to, że wszyscy uczestniczą w rozmowie na równych warunkach - nikt nie jest lepszy czy gorszy, nikt nie jest również niczyim przeciwnikiem. Wspólna dyskusja umożliwia zrozumienie materiału i jego łatwe, oraz naturalne przyswojenie. Po odbyciu takiej edukacji nasze dzieci zaczynają studiować już w wieku 13-14 lat. Postrzegają naukę całkowicie inaczej: bezproblemowo i łatwo. Na wszystkie rzeczy, jakie studiują patrzą jak na część integralnej całości. Co więcej, ważnym komponentem sukcesu jest uczenie młodszych dzieci przez starsze, kiedy np. 12-13 latki uczą 9-10 latki. Ta praktyka okazała się bardzo korzystna dla obojga. Starsze dzieci są dumne z możliwości uczenia młodszych, a ta duma kultywuje w nich poczucie własnej wartości. Ponadto młodsze dzieci są dumne z tego, że starsi zwracają na nie uwagę. W ten sposób pozbywamy się wielu napięć i konfliktów, a to pozwala nam rozwiązać wiele kwestii i problemów psychologicznych." w przytoczonym przeze mnie świetnym artykule o nowym spojrzeniu na wychowanie warto pozostac przez chwilę i zwrócić uwagę na istotę przekazu w nim zawartą. Autorem tekstu o nowej metodzie edukacji jest dr M. Laitman