Przejawy naruszania prywatności

Twoja prywatność to prawo polegające na tym, że mówisz o sobie tylko to co chcesz, pokazujesz tylko te zdjęcia, które chcesz. Prywatność to również niemówienie innym o powierzonych Ci sekretach.

Przejawy naruszania prywatności

Poniżej znajdziesz sytuacje, które naruszają czyjąś prywatność i nie powinny mieć miejsca.

Czy osoba, która umieściła zdjęcie z moim udziałem i przy tym mnie uraziła może ponieść jakieś konsekwencje?? czy coś jej grozi?? czy mogę zgłosić to na policję??

Słuch, wzrok, dotyk: zmysły chronią dziecko

Ekspert odpowiada

Odpowiedzi na pytania, które nam zadałaś, zależą od tego, jakie to były dokładnie zdjęcia i gdzie zostały umieszczone. Jeśli ktoś umieszcza zdjęcia, żeby Ciebie obrazić, upokorzyć lub ośmieszyć, to warto o wszystkim powiedzieć rodzicom. Najlepszym rozwiązaniem byłaby rozmowa z osobą, która umieściła zdjęcia i poproszenie jej o ich usunięcie. Jeśli to nie pomoże można napisać do administratora portalu, na którym widnieje zdjęcie i zgłosić tzw. nadużycie - opisując przy tym całą sytuację (zdjęcie zostało umieszczone bez Twojej zgody, ma na celu ośmieszenie itp.)
prosząc jednocześnie, żeby zdjęcie zostało usunięte z portalu. Jeśli wspólnie z rodzicami ustalicie, że chcielibyście podjąć działania prawne,
Twoi rodzice mogą skontaktować się z nami, aby ustalić możliwości działania.

Polecamy: Chroń swoją prywatność w sieci

Mam problem. Kolega napisał na forum naszej klasy różne wyzwiska na mój temat a do tego skopiował z mojego profilu zdjęcia i dodał je na swój bez mojej zgody!! co mam robić?? proszę o odpowiedz:)

Ekspert odpowiada

W tej sytuacji warto porozmawiać z kolegą, który jest sprawcą całego zamieszania i poprosić go o wykasowanie wpisów i umieszczonych zdjęć. Powiedz też o wszystkim rodzicom. Jednocześnie możesz zwrócić się do administratora portalu nasza-klasa i zgłosić tzw. nadużycie, pisząc dokładnie to, co nam napisałaś. Jeśli mimo to, kolega nadal będzie zachowywał się według wcześniejszego schematu, mogą zadziałać Twoi rodzice. Mogą skontaktować się z rodzicami chłopca i spróbować rozwiązać z nimi sprawę. Razem z rodzicami możesz też zgłosić się do pedagoga szkolnego i poprosić o pomoc.

Czytaj także: Dzieci uwikłane w mobbing - informacje dla rodziców dzieci poszkodowanych

Źródła: strona www.fdn.pl, strona www.helpline.org.pl. Pytania i odpowiedzi zaczerpnięte ze strony www.helpline.org.pl z zakładek „Najczęściej zadawane pytania”.

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (0)