Co zrobić, by nauka dziecka była przyjemnością?

Najlepsi specjaliści radzą, jak wspierać rozwój dziecka. Dzięki ich podpowiedziom uda ci się odpowiednio ukształtować charakter dziecka!

Co zrobić, by nauka dziecka była przyjemnością? fot. Fotolia/kolaż Polki.pl
Propozycje psychologów na wsparcie dzieci w okresie nauki. Metody i techniki uczenia się, które przyniosą najlepsze efekty i zredukują stres. Wskazówki dotyczące sposobów komunikowania z dziećmi tak, by wzmacniać ich potencjał, samodzielność i kreatywność. To wszystko i jeszcze więcej w najnowszym patronacie Polki.pl!

Jak pomóc dziecku odnaleźć się w szkole?

Gdy dziecko rozpoczyna naukę w szkole podstawowej, rodzic pragnie zapewnić mu jak najlepsze warunki. Wszyscy zdajemy sobie sprawę, że te pierwsze doświadczenia są bardzo ważne. Od nich będzie zależeć późniejszy stosunek dziecka do nauki i wiara we własne siły. Jak to wszystko zorganizować? Jak sprawić, by dziecko miało motywację do nauki? Między innymi na te pytanie Natalia i Krzysztof Minge odpowiadają w najnowszej książce „Jak wspierać rozwój dziecka w wieku 6-13 lat?”

Co znajdziemy w publikacji?

Wskazówki i porady zawarte w książce pomogą pomyślnie przetrwać pierwsze lata edukacji dzieci poprzez stworzenie im odpowiednich warunków do efektywnej nauki, a także wypracowanie dobrych nawyków związanych ze szkołą, zabawą i odpoczynkiem. Autorzy podpowiadają, w jaki sposób pomóc dzieciom w radzeniu sobie z problemami, a także proponują ćwiczenia, które pomogą pokonać stres oraz takie, które pozytywnie wpływają na koncentrację.

„Jak wspierać rozwój dziecka w wieku 6-13 lat?” warto przeczytać, by w pełni zrozumieć, jakim wyzwaniem są dla dziecka pierwsze lata w szkole i jak możemy je wspierać, aby uczyły się samodzielnie, chętnie i osiągały coraz lepsze wyniki w nauce.

Zapraszamy!

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (0)