Klocki Smokuś – nauka bezpieczeństwa dla dzieci

Rodzice jak najwcześniej powinni zapoznawać swoje dzieci z zasadami bezpieczeństwa. Pamiętając, że najmłodsi najszybciej przyswajają wiadomości w czasie zabawy, warto sięgnąć po klocki Smokuś.

Klocki Smokuś, pilchr.pl, cena 64zł

Mama na rynku pracy

Smokuś to drewniana układanka, która poprzez zabawę uczy dzieci zasad gwarantujących ich bezpieczeństwo. Zabawka składa się z dziewięciu sześciennych klocków, zawierających informacje wpływające na kształtowanie właściwych postaw dzieci. Każdy klocek porusza osobny temat z zakresu bezpieczeństwa.

Jedno z zagadnień dotyczy prawidłowego zachowania na drodze. W tym przypadku Smokuś podpowiada dzieciom, o bezpiecznym przechodzeniu przez jezdnię tylko na pasach, o obowiązku noszeniu na ubraniach odblaskowych elementów, a także o bezwzględnym zakazie wbiegania na jezdnię. Inne zagadnienia nawiązują do prawidłowej postawy dzieci w kontakcie z nieznajomymi, w kontakcie ze zwierzętami, w czasie zabawy na zewnątrz czy w mieszkaniu. Zestaw zawiera także propozycje pytań otwartych sprawdzających wiedzę maluchów. Klocki stanowią doskonałą pomoc dla rodziców oraz nauczycieli podczas zajęć z zakresu bezpieczeństwa. Zachętą do zabawy dla dzieci jest forma układanki, dzięki czemu po prawidłowym ułożeniu klocków powstaje postać sympatycznego smoka w stroju strażnika miejskiego.

Smokuś pomaga również w zapamiętaniu ważnego numeru alarmowego do Straży Miejskiej – 986 oraz zapoznaje dzieci z sytuacjami, które wymagają zwrócenia się o pomoc do osób dorosłych.

Zabawka powstała we współpracy ze Strażą Miejską w Jastrzębiu Zdroju, a jej autorem jest pan Marek Wróbel, emerytowany oficer policji i były komendant Straży Miejskiej, który prowadzi zajęcia w przedszkolach z zakresu bezpieczeństwa.

Produkt powstał z naturalnego drewna i posiada znak bezpieczeństwa CE. Jest przeznaczona dla dzieci od 3 roku życia.

Źródło: Materiały prasowe OmniPro/ (dr)

Zobacz także: Przygotowanie do nauki pisania i czytania - pomoce dydaktyczne

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (0)