5 pyszności na zimowe chłody

Maluszek przemarzł na spacerze? Aby nie skończyło się to katarem, zaserwuj mu jedną z naszych przepysznych propozycji dań!

5 pyszności na zimowe chłody fot. Fotolia

1. Rosołek

Nie tylko rozgrzeje, ale także rozprawi się z wirusami i bakteriami. Najlepiej zatem, jeśli zjecie go razem. Bo z pewnością nie zaszkodzi delikatnemu brzuszkowi twojego malucha, a i ciebie postawi na nogi.

2. Ciepła kaszka

Jej dobroczynne właściwości zwiększysz, dodając odrobinę domowego syropu malinowego (zawiera mnóstwo witaminy C). Taka kaszka zrobiona na słodko będzie smakować dziecku i uchroni go przed wirusami.

3. Kakao

Ten napój kochają chyba wszystkie ponadroczne maluchy (nie dawaj go jednak, jeśli smyk jest alergikiem). Nie tylko dobrze rozgrzewa, ale także zawiera mnóstwo żelaza i potasu. A do tego ten czekoladowy smak... Pyyycha :)

4. Mięsko z imbirem

Już od ponad 3000 lat imbir znany jest nie tylko ze swego aromatu, ale także z tego, że pobudza system odpornościowy. Olejki, które zawiera rozgrzeją całe ciało, dzięki czemu żadne przeziębienie nie zwali malucha z nóg.

5. Herbatka z miodem

Jeśli malec nie jest alergikiem (bo miód to silny alergen), może taką herbatkę wypić już w drugim roku życia. Słodki miodek ma antybiotyczne właściwości, pamiętaj jednak, by dodawać go dopiero, gdy herbatka lekko wystygnie, inaczej jego lecznicze działanie zniknie.
Jak wychować córkę na kobietę spełnioną?
SKOMENTUJ
KOMENTARZE (0)