Jak się bawić z trzylatkiem?

www.sxc.hu
Trzylatek to bardzo młoda osoba, która jest wymagająca w odniesieniu do proponowanych mu zabaw i zabawek. Trzylatka już nie oszukasz dając mu po raz kolejny tę samą zabawkę. On już wie jakie ma i jakie miał zabawki. Zatem Twoja wyobraźnia jest wystawiona na dużą próbę - musisz jej użyć by nie zbankrutować na coraz to nowsze zabawki.
/ 30.09.2010 18:47
www.sxc.hu

Na szczęście w każdym domu znajdują się proste przedmioty, które mogą pomoc przetrwać jesienną szarą aurę, a jeśli ich nie masz, to ich zakup nie nadszarpnie Twojego portfela. Poza tym wiek trzech lat jest wiekiem pytań, wśród których prym wiedzie pytanie "dlaczego" postaraj się, by Twoje zabawy były również odpowiedzią na to pytanie.

Jak poznajemy zawody za pomocą zabawy?

Na szczęście wiele zawodów kojarzy się z pewnymi atrybutami, w domu łatwo jest wykonać ich zamienniki.

Bawiąc się "W Pocztę" wykorzystajcie druki dostępne na poczcie, koperty, karty pocztowe, pieczątki - można je również wykonać z ziemniaka. Podczas zabawy można rozmawiać o kartach pocztowych, które należy wysłać na święta, a które z okazji urodzin. Dziecko czerpie dużą radość z możliwości stawiania pieczątek na kopertach i podawania cen.

Zabawa "W Policjanta" to zabawa, która uczy, że kradzież musi być ukarana. Ta zabawa sprawdzi się w sytuacji, gdy oprócz własnego dziecka masz pod opieką jego kuzynów. Jedno z dzieci jest złodziejem i zabiera z pokoju jedną zabawkę, ucieka z nią do drugiego pokoju. Pozostałe dzieci - policjanci gonią złodzieja i wymierzają mu karę: narysuj słońce, naśladuj mnie, skocz dwa razy, itp.

Zabawy z użyciem codziennych przedmiotów - idealne dla trzylatka

Polecamy: W górze i na dole

Kolorowe łyżeczki, które często dołączane są do kaszek dla dzieci lub mleka w proszku możesz wykorzystać, by dziecko nazywało kolory, liczyło je, układało z nich figury i kształty, ćwiczyło pamięć - schowaj łyżeczki jednego koloru - jakich brakuje? - spytaj.

Wykorzystaj farby, by Twoje dziecko nie tylko wykonało piękną pracę, ale także ćwiczyło długość oddechu: pod kartkę podłóż gazetę, na kartce umieść dużą plamę z farby - może być gęstsza lub rzadsza. Daj dziecku słomkę - niech rzez nią dmucha i rozmazuje farbę. 

Czytaj także: Jak zachęcić dziecko do nauki

Redakcja poleca

REKLAMA