Jadłospis dla 10-latka z nadwagą

Otyłe dziecko nie może odczuwać głodu między posiłkami - skończy się to podjadaniem. Zobacz opracowany przez naszego dietetyka jadłospis 1300 kcal, który zawiera przepisy na 3 zestawy dań dla Twojego malucha. Dla dzieci od 10 do 12 lat!

Jadłospis dla 10-latka z nadwagą

Dziecko w szkole intensywnie pracuje umysłowo. Nie może być głodne, gdyż wtedy biegnie na przerwie do sklepiku po coś słodkiego. W przypadku dziecka z nadwagą może być to bardzo niekorzystne. Przedstawiamy dietę, dzięki której Twoja pociecha będzie miała okazję schudnąć i osiągnąć wagę właściwą dla swojego wieku i wzrostu. I nie będzie przy tym głodne.

Dieta dla dziecka z nadwagą - jadłospis

Dziecko powinno mieć zatem ze sobą kanapkę przygotowaną na drugie śniadanie przez rodziców, by szybko i we właściwy sposób uzupełniło zapas glukozy w organizmie. Zalecane jest również, aby młody uczeń zabrał ze sobą do szkoły owoc i fermentowany napój mleczny – jogurt, kefir lub maślankę. Jeżeli lekcje trwają dłużej, to jedna kanapka nie wystarczy, powinny być dwie. Nie zalecane jest dawanie dziecku do szkoły batonów, słodkich napojów, słodkich bułek. Do picia najlepsza jest woda mineralna.

Dieta 1200 kcal - poznaj idealny jadłospis

Nazwa produktu

Masa (g)

Miary domowe

kcal

Śniadanie I: zupa mleczna, kanapka, herbata

Zupa mleczna:

Mleko spożywcze 2% tłuszczu

Musli z owocami suszonymi

...

350

30

...

1 ¾ szklanki

Ok. 1/3 szklanki

...

179

98

...

...dalszy ciąg jadłospisu zobacz w serwisie Diety.wieszjak.polki.pl

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (97)
/rok temu
a ja mam 11 lat mam 165cm i mam 72 kg help pls help
/rok temu
mam 10lat i mam 144cm wzrostu i ważę 53.5 pomocy chce schudnac
/rok temu
Ja wam mogę przedstawić dietę i to co robię przez dzień. Nie jem śniadania, Na obiad jem około 700 kal czegoś i kolację jem tylko nie kiedy jeśli jem to coś co ma najwięcej 300 kal(owoc,jogurt). Codziennie na rowerze przejeżdżam 15 i pół kilometra, spalam wtedy 250 kal,(można też więcej tylko codziennie trzeba przejechać tyle ile przejedzie się w poprzedni dzień(żeby spalić 50 kal trzeba przejechać 3 km i 300 m jak spalisz 7000 kal na rowerze schudniesz jedno kilo, niezależnie jakim tempem będziesz jeździł/a. Dziennie wykonuję 500 skoków na skakance( jak będziesz skakał/a prze 10 i pół godziny, schudniesz jedno kilo). I wykluczcie słodycze, chyba, że jecie bardzo dużo, wtedy ograniczcie. Ogólnie jedzcie 1000 kal dziennie najwięcej, a jeśli zjecie batonik, policzcie sobie ile ma kal. Lion ma 200 kal więc nie wiem czy opłaca się go jeść. Zachęcam do stosowania tych ćwiczeń i stosowania tej diety. Mi bardzo pomogło rok temu miałam 10 lat, ważyłam 67 kg(wiem to bardzo dużo), minął rok tych cierpień ważę 53 kg schudłam aż 14 kg i tak to jest dużo, bo nie wolno w ciągu roku schudnąć więcej niż 15 kilo, bo w przeciwnym razie, jeśli będziecie na rok spalać więcej niż 15 kilo, 1 rok po waszej diecie, wszystko wróci, niezależnie czy będziecie się objadać czy nie, nie mówiąc już o chorobach.
POKAŻ KOMENTARZE (94)