„Hobbit” – gra planszowa

Zarówno fani książek J.R.R. Tolkiena, jak i filmów „Władca Pierścieni” Petera Jacksona będą zachwyceni nową grą planszową dla całej rodziny.

fot. materiały prasowe

„Ponad gór omglony szczyt
Lećmy, zanim wstanie świt,
By jaskiniom, lochom, grotom,
Czarodziejskie wydrzeć złoto.”
„Hobbit”, JRR Tolkien

W przyszłym roku czeka nas premiera filmu „Hobbit” Petera Jacksona, kolejnej już ekranizacji osadzonej w magicznym świecie Tolkiena. A już teraz, dzięki wydawnictwu Egmont, na rynku dostępna jest gra planszowa „Hobbit”. Wszystkich fanów powieści Tolkiena ucieszy z pewnością fakt, że oprawę graficzną gry przygotował John Howe, kultowy ilustrator tolkienowskiego świata.

Akcja gry jest ściśle powiązana z powieścią Tolkiena.
Hobbit Bilbo Baggins wyrusza z krasnoludami na ryzykowną wyprawę do Samotnej Góry. Celem wyprawy jest odzyskanie skarbu strzeżonego przez smoka Smauga. Podczas rozgrywki gracze wcielają się w role krasnoludów i towarzyszyć będą hobbitowi w jego przygodach. Muszą stawiać czoła groźnym goblinom, trollom i wielkim pająkom oraz zdobywać niezbędny ekwipunek, by móc pokonać przeciwników i odzyskać skarb.

"Dziwnym trafem pewnego ranka, dawno, dawno temu, w czas dla świata spokojny, gdy mniej na nim było zgiełku, a więcej zieleni, gdy hobbici żyli liczni i szczęśliwi, a Bilbo Baggins zjadłszy śniadanie stał pod swymi drzwiami i ćmił olbrzymią, długą drewnianą fajkę, sięgającą mu prawie do kosmatych palców u nóg (porządnie wyszczotkowanych) - przechodził tamtędy Gandalf".

Tak zaczyna się emocjonująca wyprawa Bilbo Bagginsa, przygoda, która zmieniła jego życie. Teraz przeżyć ją może również każdy z nas - wystarczy otworzyć pudełko z grą „Hobbit”!„HOBBIT” - Gra planszowa dla 2-5 graczy w wieku 8-108 lat.

Autor: Reiner Knizia
Ilustracje: John Howe
Wydawnictwo Egmont

Bajka Tulisie. Przygoda w Słonecznej Krainie
SKOMENTUJ
KOMENTARZE (0)