Helpline – pomoc dla dzieci

Fundacja Dzieci Niczyje od lat zajmuje się dbaniem o bezpieczeństwo dzieci. Ostatnio okazało się, że dzieciom zagrażają nie tylko wypadki samochodowe, źli dorośli, agresywni rówieśnicy, ale również treści zawarte w Internecie.

Helpline – pomoc dla dzieci

Może zastanawiasz się jak to jest możliwe, że Internet czy komputer mogą być zagrożeniem dla Ciebie lub rówieśników. Spróbuj odpowiedzieć na zamieszczone tu pytania, a dowiesz się, gdzie czai się niebezpieczeństwo.

1. Zaniepokoiło Cię coś podczas korzystania z Internetu?
2. Ktoś wypytuje Cię o imię, nazwisko, wiek, adres? Prosi o zdjęcie? Namawia na spotkanie?
3. Podałeś komuś poznanemu przez Internet swój adres domowy i boisz się, co będzie dalej?
4. Dostajesz obraźliwe, wulgarne wiadomości? Ktoś wypisuje kłamstwa na Twój temat?
5. Przypadkiem otworzyła Ci się „dziwna” strona internetowa?

Słuch, wzrok, dotyk: zmysły chronią dziecko

Jak sobie poradzić

Być może spotkała Cię jedna z podanych sytuacji lub wiesz, że ktoś z Twoich znajomych boryka się z takimi problemami? Świetnym sposobem na znalezienie rozwiązania tych trudnych sytuacji jest informowanie o nich osób najbliższych – rodziców, lub innych osób, którym ufasz – starsze rodzeństwo, przyjaciel, nauczyciel, ktoś z rodziny. Natomiast jeśli nie masz w pobliżu siebie osoby godnej zaufania, możesz skorzystać z pomocy za pośrednictwem Internetu. Na stronie internetowej www.helpline.org.pl znajdziesz numer telefonu zaufania HELPLINE 0 800 100 100, będziesz też mógł porozmawiać na czacie z osobą, która pomoże Ci rozwiązać problem, będziesz mógł wysłać maila, w którym opiszesz swoją historię. 

Polecamy: Kłopoty misia Maurycego

Najczęstsze problemy

Na stronie znajdziesz również najczęstsze problemy z jakimi zgłaszają się dzieci, które spotkały różne trudne sytuacje w czasie korzystania z komputera. Może wśród tych problemów będzie i ten, z którym Ty się zmagasz? Może właśnie tam znajdziesz odpowiedź, radę, wskazówki.

Źródła: strona www.fdn.pl, strona www.helpline.org.pl. Pytania i odpowiedzi zaczerpnięte ze strony www.helpline.org.pl z zakładek „Najczęściej zadawane pytania”.

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (0)