"Ekipa" odcinek 6

Aleksandra odkrywa, że narzeczony ją zdradza. Wyrzuca go ze swojego mieszkania...

Czwartek (11.10.), godz. 21.00, "Ekipa" (6 "Wolne media"), Reż. Agnieszka Holland, Magdalena Łazarkiewicz, Kasia Adami, Wyk. Andrzej Seweryn, Janusz Gajos, Marcin Perchuć, Krzysztof Stroiński, 50 min., Polsat:
Nowasz wciąż przeżywa oskarżenie o współpracę z SB. Chce dowiedzieć się, kto za nim stoi. Jego prywatne śledztwo nie przynosi jednak żadnych rezultatów. Turskiemu coraz trudniej jest pogodzić liczne obowiązki z życiem prywatnym. Nie sprzyja temu kryzysowa sytuacja na giełdzie. Ludzie premiera muszą rozwiązać ten problem i zapobiec zmonopolizowaniu rynku mediów przez potężną grupę kapitałową. Julia spotyka się z biznesmenem Karolem Mołdyszem, który od lat stara się o jej rękę. Dowiaduje się, kto zamierza przejąć stacje telewizyjne i koncern prasowy. Aleksandra odkrywa, że narzeczony ją zdradza. Wyrzuca go ze swojego mieszkania. Wychodzi na jaw romans asystentki Julii, Weroniki z funkcjonariuszem BOR-u, Arturem. Okazuje się, że kontrowersyjne koncepcje przedstawione przez doktora Gussa mogą okazać się pomocne w rozwiązaniu problemów ekonomicznych.


Zobacz także powtórkę odcinka 1, jeśli jeszcze go nie obejrzałaś/eś:


Sobota (06.10.), godz. 23.30 oraz niedziela (07.10.), godz. 03.00, "Ekipa" (odc. 1 "Kryzys"), Reż. Agnieszka Holland, Magdalena Łazarkiewicz, Kasia Adamik, Wyk. Andrzej Seweryn, Janusz Gajos, Marcin Perchuć, Krzysztof Stroiński, 50 min., Polsat 2:
Pierwsza polska produkcja z gatunku political fiction w reżyserii Agnieszki Holland, Magdaleny Łazarkiewicz, Katarzyny Adamik, której akcja dzieje w kręgach władzy. Jej bohaterami są politycy, członkowie parlamentu oraz ich współpracownicy. Wśród nich jest Henryk Nowasz, premier i legenda opozycji, który pewnego dnia zostaje oskarżony o współpracę z PRL-owską bezpieką. Do mediów dociera informacja o teczce Nowasza ze znajdującym się w niej dokumencie z jego podpisem. Ten fakt powoduje poważny kryzys rządowy, który doprowadza do upadku gabinetu Nowasza, przewodniczącego Polskiego Bloku Centrum. Premier zwołuje nocną naradę swoich współpracowników. Biorą w niej udział szef kancelarii Adam Niemiec, szefowa gabinetu politycznego Aleksandra Pyszny, rzecznik prasowy rządu Hubert Kowerski i Krystyna Sochaczewska. Premier podejmuje decyzję o dymisji i na następcę wyznacza profesora Konstantego Turskiego. Sochaczewska, która ma zostać szefem partii, nie zgadza się jednak na tę kandydaturę.
Jak wychować córkę na kobietę spełnioną?
SKOMENTUJ
KOMENTARZE (0)