Dlaczego warto kupować drewniane zabawki?

Nieśmiało rezygnujemy z kupowania dzieciom grających sterowanych zabawek, na rzecz wykonanych z ekologicznych materiałów. Dlaczego warto kupić dziecku drewnianą zabawkę?

drewniane zabawki

Fot. Fotolia

Słuch, wzrok, dotyk: zmysły chronią dziecko

Plastikowe zabawki mogą być niebezpieczne!

Sterowane samochodziki, mówiące lalki, grające pianinka, to tylko niewielka część tego, co przyciąga uwagę maluchów w sklepach z zabawkami. Większość z nich, wykonana jest niestety z toksycznych składników. Na rynku pojawia się coraz więcej drewnianych zabawek, których naturalny skład przekonuje zatroskanych rodziców, a ich pociechom gwarantują wcale nie mniejszą frajdę z zabawy.

Zabawki produkowane ze sztucznych surowców, takich jak plastik, mogą być szkodliwe dla zdrowia.

Większość tanich zabawek importowanych z Chin, zawiera w swoim składzie ołów i ftalany – substancje niezwykle toksyczne, które niekorzystnie wpływają na funkcjonowanie organizmu.

Właśnie dlatego drewniane zabawki, wykonywane w stu procentach z naturalnych składników, cieszą się coraz większą popularnością i wypierają te plastikowe z półek sklepowych i internetowych.

Zobacz także: Jakie cechy musi posiadać bezpieczna zabawka?

Zalety drewnianych zabawek

Przy zakupie zabawki rodzice stają przed trudnym wyborem: jak wybrać zabawkę atrakcyjną dla dziecka, ale też rozwijającą, wytrzymałą i bezpieczną dla zdrowia?

"Kupując zabawkę, zwracajmy przede wszystkim uwagę na to, czy na opakowaniu znajduje się znak atestu CE, czyli deklaracja producenta, że produkt spełnia wymogi Unii Europejskiej w zakresie bezpieczeństwa i ekologii" – komentuje Martin Molcan, Dyrektor Zarządzający Feedo.pl, sklepu internetowego dla dzieci.

Zabawki drewniane cieszą się rosnącą popularnością, co oznacza, że wśród rodziców nastąpił wyraźny wzrost świadomości w tej kwestii – dodaje Martin Molcan.

  • drewniane zabawki są niezwykle trwałe i mogą służyć wielu pokoleniom,
  • dziecko podczas zabawy taką zabawką, uczy się kreatywności, rozwija motorykę, czego nie można powiedzieć o plastikowych odpowiednikach, które same się poruszają i mówią, tym samym ograniczając rozwijanie umiejętności dziecka,
  • prostota wykonania zabawek drewnianych zmusza dziecko do użycia wyobraźni, co pomaga w kształtowaniu jego cech charakteru. 

Drewniane zabawki są ponadczasowe, a ich zalety od lat niezmiennie takie same.

Źródło: Materiały prasowe Feedo.pl

Zobacz także: W jaki sposób utrzymać zabawki w czystości?

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (3)
/rok temu
To prawda, że zabawki Bajo są warte polecenia. Aksamitne w dotyku drewno – nie sklejka jak w wielu przypadkach. Proste a jednocześnie pomysłowe formy zasługują na uwagę. Taka zabawka do pchania http://www.hoplik.pl/product-zul-5394-Zabawka-do-pchania-Kwiatek-tecza.html umili każdy spacer nawet w pochmurny dzień.
/rok temu
U nas hitem jest drewniany jeździk (www.krolestwodzieci.pl/zabawki-z-drewna/5881-woodyland-jezdzik-drewniany.html). Mały dostał od dziadków i jest zachwycony. :)
/2 lata temu
polecam polskie drewnine zabawki BAJO!