Czy wiesz jak wybrać buty dla dziecka?

Wybierając buty dla dziecka, musisz wziąć pod uwagę kilka wskazówek ,które ułatwią Ci wybór właściwego obuwia.

 Po pierwsze buty muszą być w odpowiednim rozmiarze. Aby przekonać się jaki rozmiar ma twoje dziecko, poproś je, żeby stanęło na kartce papieru. Następnie obrysuj jego stopę ołówkiem i zmierz długość od najdłuższego palca do pięty. W ten prosty sposób dowiesz się jakiego rozmiaru butów szukać.

Pamiętaj, że stopa w butach musi mieć trochę luzu. Sprawdź też, żeby między dużym palcem u stopy, a krawędzią buta  było około centymetra różnicy.To, czy but jest dobrze dobrany możesz również sprawdzić, prosząc dziecko, żeby dosunęło stopę jak najbliżej przedniej krawędzi buta. Jeśli między jego piętą, a tylną częścią buta zmieścisz swój palec,to rozmiar jest dobrze dobrany. Pozwól dziecku wybrać kolor i wygląd butów.

Bajka Tulisie. Przygoda w Słonecznej Krainie

Poza tym sprawdź czy but jest stabilny, bezpieczny i ma możliwość regulacji szerokości (w postaci rzepa lub sznurowadeł).

Polecamy: Czy wiesz jak karmić dziecko?

Nie ma jednego zdania co do tego ,jakie zapięcie butów jest lepsze - rzepy, czy sznurowadła. Rzepy umożliwiają szybkie założenie i zdjęcie butów nawet przez dziecko, sznurowadła zaś wymagają cierpliwości i pomocy osoby dorosłej.

Decydują się na kupno butów, unikaj tych wsuwanych i z odsłoniętą piętą. Przyjrzyj się również podeszwie buta. Powinna być chropowata,co zapewni odpowiednie tarcie i zapobiegnie ewentualnym poślizgom.

Bardzo ważnym elementem jest surowiec, z którego buty zostały wykonane. Najlepsze są buty skórzane lub z płótna. Takie buty zapobiegną tworzeniu się odcisków i brzydkiemu zapachowi.

Zobacz także: Czy wiesz jak przewijać dziecko?

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (0)