Czy wiesz jak przygotować noworodka na spacer zimą?

Do spaceru z noworodkiem trzeba się odpowiednio przygotować. Nie chodzi tu tylko o wybór ciepłego ubranka i kocyka, ale ogólne przygotowanie dziecka na wyjście na dwór. Oto, co możesz zrobić.

Około trzech tygodni przed pierwszym zimowym spacerem, stopniowo przyzwyczajaj dziecko do chłodnej temperatury. Otwórz okno i postaw przy nim wózek z dzieckiem (oczywiście ciepło ubranym) na kwadrans. Rób tak każdego dnia, co kilka dni wydłużając czas do 5 minut. W ten sposób zahartujesz dziecko i naturalnie wzmocnisz jego odporność na przeziębienie.

Zrezygnuj z tej tego, jeśli za oknem pada deszcz lub wieje silny wiatr. Zadbaj także, by dziecko miało osłoniętą buzię i było przykryte ciepłym kocykiem.

Bajka Tulisie. Przygoda w Słonecznej Krainie

Przed pierwszym wyjściem na dwór nie powinnaś zapomnieć o posmarowaniu buzi dziecka tłustym kremem ochronnym (np. Nivea baby), co zabezpieczy skórę przed przesuszeniem.

Wbrew pozorom, nie powinno się zakrywać ust i noska malucha, ponieważ para wydychana przez maluszka skrapla się na szaliku i w kontakcie z zimnym powietrzem powoduje odmrożenie skóry.

Zobacz także:  Czy wiesz co zrobić, aby dziecko przespało całą noc?

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (0)