Czy wiesz czym się kierować przy wyborze łóżeczka dla dziecka?

Łóżeczko to jeden z najważniejszych mebli, które będą potrzebne gdy w domu pojawi się dziecko. Oto kilka moich porad na temat tego jakie łóżeczko wybrać.

Łóżeczko powinno spełniać następujące kryteria: być bezpieczne, wygodne, praktyczne i wytrzymałe.

Bezpieczne łóżeczko posiada odpowiedni atest. Rozstaw szczebelków łóżeczka dla bezpieczeństwa powinien być nie większy niż sześć centymetrów, drewniane części powinny być gładkie, a wysokość dna łóżeczka regulowana. Żadne metalowe części łóżeczka nie mogą wystawać, wszystkie powinny być dobrze osłonięte. Łóżeczko nie powinno mieć także niebezpiecznych dla dziecka, ostrych kantów.

Słuch, wzrok, dotyk: zmysły chronią dziecko

Najlepiej jeżeli podłoże materaca wykonane jest z metalu. Starszemu dziecku może zdarzyć się po nim skakać, dlatego ważne by było wytrzymałe.

Dobrze jeżeli górna krawędź barierki łóżka wyposażona jest w plastikową osłonkę. Dzięki temu dziecko nie będzie żuło drewna, co czasami się zdarza.

Ponadto, jeżeli zależy ci na tym, by łóżeczko można było łatwo transportować w mieszkaniu, np. pomiędzy pokojami, wybierz takie, które ma kółka. Kółka muszą posiadać blokadę.

Materac musi być przede wszystkim dobrze dopasowany do rozmiaru łóżeczka, pomiędzy nim a ramą łóżka nie może zostać zbyt duża przerwa. Poza tym, materac powinien odznaczać się dobrą jakością, być wygodny i trwały.

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (0)