Akcja Pogromcy Zarazków

Ponad 39 tys. dzieci z całej Polski weźmie udział w programie edukacyjnym „Pogromcy zarazków”. Jest to ogólnopolska inicjatywa promująca prawidłowe nawyki higieniczne.

Akcja Pogromcy Zarazków fot. Fotolia

Ponad 39 500 dzieci z 670 przedszkoli z całej Polski weźmie udział w programie edukacyjnym „Pogromcy zarazków”. Jest to ogólnopolska inicjatywa promująca prawidłowe nawyki higieniczne, zainicjowana przez markę Dettol pod patronatem Narodowego Instytutu Zdrowia Publicznego – Państwowego Zakładu Higieny.

Jaki jest cel programu?

Projekt wpisuje się w program edukacji zdrowotnej przedszkolaków, szczególnie 
zaś w utrwalanie prawidłowych nawyków higienicznych od najmłodszych lat. Został opracowany przez specjalistów z Narodowego Instytutu Zdrowia Publicznego wraz z zespołem ekspertów w dziedzinie metodyki nauczania przedszkolnego.

Prawidłowe nawyki higieniczne rozwijane są od najmłodszych lat. A decydujący wpływ na ich kształtowanie mają w tym czasie rodzice, opiekunowie i wychowawcy przedszkoli – mówi prof. Bogumiła Litwińska, kierownik Zakładu Wirusologii, NIZP-PZH. Dlatego właśnie wszystkie zgłoszone do programu placówki już w listopadzie rozpoczęły praktyczną edukację w zakresie prawidłowych praktyk higienicznych.

Akcja Pogromcy Zarazków - dla kogo?

Program adresowany jest do dzieci w wieku przedszkolnym, ich wychowawców, rodziców i opiekunów. Celem zajęć jest praktyczne wprowadzenie zagadnień związanych z higieną. Podczas zajęć dzieci dowiedzą się, dlaczego należy dbać o czyste ręce. Usłyszą również kiedy, w jakich sytuacjach oraz jak prawidłowo je myć. A ponieważ aż 80% infekcji przenoszonych jest przez dłonie, regularne ich mycie jest najprostszą profilaktyką.

Też chcesz wziąć udział?

Zainteresowane przedszkola wciąż mogą zgłaszać się do programu, a tym samym uzyskać dostęp do materiałów edukacyjnych na stronie internetowej programu. Pakiet edukacyjny składa się z: plakatu informacyjnego dla placówki, poradnika dla nauczyciela zawierającego scenariusze zajęć oraz ulotki informacyjnej dla rodziców.

Jak rozwijać pasje dziecka?
Wszelkie szczegóły dotyczące programu edukacyjnego dostępne są na stronie www.pogromcyzarazkow.pl.
SKOMENTUJ
KOMENTARZE (1)
/rok temu
moją Olę od małego uczę jak ważne jest mycie rąk. Teraz to i tak łatwiejsze bo mydełka ładniej pachną, są w ładnych opakowaniach i dzieci są ich ciekawe. Teraz absolutnym naszym faworytem jest pingwin z mydełka carex dla dzieci :)