50. Targi Książki nie tylko dla dorosłych

Premiery nowych tytułów, liczne spotkania z autorami, rysownikami i twórcami komiksów oraz kącik zabaw dla dzieci.
/ 16.03.2006 16:57
Wydawnictwo Egmont Polska zaprasza wszystkich odwiedzających 50. Międzynarodowe Targi Książki w dniach 19-22 maja 2005 roku na swoje stoisko. Specjalnie na targi Egmont przygotował atrakcje – premiery nowych tytułów książkowych i komiksowych oraz liczne spotkania z autorami i kącik zabaw dla dzieci. Stoisko wydawnictwa będzie się mieściło na IV piętrze w sektorze D pod numerem 401 w salach wystawowych Pałacu Kultury i Nauki.

UWAGA! Książki z rabatami!
Wydrukuj kupon

Podczas targów zaprezentowane zostaną dwie pierwsze książki z nowej serii Magnes - „Gałganek” Jagody Łętkowskiej i „Małgosia z Leśnej Podkowy” Beaty Wróblewskiej. Seria Magnes to powieści polskich autorów kierowane do młodszych nastolatków w wieku 9-12 lat. W ramach promocji książek z serii Magnes w sobotę 21 maja w godzinach 14.00-15.00 na stoisku wydawnictwa odbędą się spotkania z autorkami.

Z nowych tytułów Egmont zaprezentuje także „Atramentowe Serce” popularnej na Zachodzie Europy i w USA niemieckiej pisarki Cornelii Funke, autorki ponad 40 książek dla dzieci i młodzieży, w tym światowego bestsellera „Król Złodziei” (2003). „Atramentowe serce” to pierwsza część trylogii fantastycznej, kierowanej do młodych, ciekawych świata i zafascynowanych czarami czytelników w wieku od 9 do 15 lat.

W sobotę, w godzinach 12.00 – 14.00, wydawnictwo zaprasza wszystkie dzieci do kącika zabaw i konkursów, który będzie prowadzony przez bajkopisarkę Ewę Karwan-Jastrzębską, autorkę „Misia Fantazego". Spotkanie odbędzie się w kuluarach dolnych sal wystawowych w sektorze C.
W planie spotkania przewidziano między innymi: zabawę plastyczną pn. "Wszystko o „Czarodziejkach W.I.T.C.H.” czyli malowanie świata czarodziejek, konkurs ze znajomości powieści i komiksów wydawnictwa Egmont, oraz opowieść pt. "Co to są czary i jak zrozumieć duchy?".

Na stoisku Egmontu odbędą się także spotkania z: Wandą Chotomską (poetka, autorka wierszy dla dzieci, oryginalnych przekładów wierszy i opowieści), Bohdanem Butenką (autor albumu „To ja, Gapiszon”), Małgorzatą Fabianowską, Małgorzatą Nesteruk i Jędrzejem Łanieckim (autorki i ilustrator książek z serii „Strrraszna Historia”), Ewą Nowak (autorka cenionych książek dla nastolatek, m.in. serii „Klub 13”, „Wszystko, tylko nie mięta” „Diupa”, ,„Prawie czarodziejki”), Michałem Rusinkiem (autor nowego tłumaczenia tomików wierszy A.A. Milne’a „Mamy już sześć lat” i „Kiedy byliśmy bardzo młodzi”) i Jarosławem Mikołajewskim (tłumacz „Księgi samych okropności”, „Olka i Oli”, „Książki o smutku”, znany m.in. z twórczości poetyckiej) oraz twórcami komiksowymi: Tomaszem Leśniakiem i Rafałem Skarżyckim, Tadeuszem Baranowskim, Szarlotą Pawel, Karolem Kalinowskim, Przemysławem Truścińskim oraz Piotrem Kowalskim.

Podczas targów po raz pierwszy pokazane zostaną cztery nowe tytuły komiksowe: „Azyl Arkham” (rysunki: Dave McKean, scenariusz: Grant Morrison) z serii Mistrzowie Komiksu, „Skarga Utraconych Ziem – Morigany, tom 5” (rysunki: Philippe Delaby, scenariusz: Jean Defaux), „Kajtek i Koko w Londynie” (rysunki i scenariusz: Janusz Christa) oraz „Rewolucje – Monochrom, tom 3” (rysunki i scenariusz: Mateusz Skutnik).

Plan spotkań na stoisku Egmontu:

Piątek
16.00 – 17.00 Jarosław Mikołajewski
(tłumacz „Księgi samych okropności”, „Olka i Oli”,
„Książki o smutku”, znany m.in. z twórczości poetyckiej, publikowany m.in. na łamach „Gazety Wyborczej”)

Sobota
11.00 – 12.00
Karol Kalinowski (pseudonim: KRL; autor serii „Liga Obrońców Planety Ziemia”;
współautor komiksowych Antologii Egmontu)
Tomasz Leśniak, Rafał Skarżycki (autorzy serii „Jeż Jerzy”; współtwórcy komiksowych Antologii Egmontu)

12.00 – 13.00 Przemysław Truściński (autor albumu „Historia choroby”; współtwórca komiksowych Antologii Egmontu)
Piotr Kowalski (autor serii „Gail”; współtwórca komiksowych Antologii Egmont)

13.00 – 14.00 Małgorzata Fabianowska, Małgorzata Nesteruk ( autorki książek z serii „Strrraszna Historia”)
Jędrzej Łaniecki (ilustrator książek z serii „Strrraszna Historia”)

13.30 – 14.30 Wanda Chotomska (poetka, autorka wierszy dla dzieci, oryginalnych przekładów
wierszy i opowieści nie tylko o Kubusiu Puchatku)

14.00 – 15.00 Jagoda Łętkowska (autorka nowej przygodowo-sensacyjnej książki „Gałganek”) Beata Wróblewska (autorka książki „Małgosia z Leśnej Podkowy” – książki nagrodzonej 3 nagrodą w konkursie „Popisz się przed dzieckiem”)

15.00-16.00 Ewa Nowak (autorka bardzo cenionych książek dla nastolatek m.in. serii „Klub 13”, „Wszystko, tylko nie mięta” „Diupa”,„Prawie czarodziejki”)

Niedziela
11.30 – 12.00
Bohdan Butenko (autor albumu „To ja, Gapiszon”)

12.00 - 13.00 Tadeusz Baranowski
(autor albumów „Orient Men”, „Antresolka profesorka
Nerwosolka”, „Porady Praktycznego Pana”)

13.00 - 14.00 Szarlota Pawel (autorka serii „Przygody Kleksa”)
Tomasz Leśniak, Rafał Skarżycki (autorzy serii „Tymek i Mistrz”)

14.00 – 15.00 Michał Rusinek (autor nowego tłumaczenia tomików wierszy A.A. Milne’a
„Mamy już sześć lat” i „Kiedy byliśmy bardzo młodzi”, sekretarz Wisławy Szymborskiej)