Wzdęcie czy ciąża?

Brałam tabletki anty od stycznia 2012 roku regularnie bez ominięcia tabletki. We wrześniu miałam zabieg stomatologiczny po którym stomatolog przepisał mi antybiotyk.

Wzdęcie czy ciąża?

Brałam tabletki anty od stycznia 2012 roku regularnie bez ominięcia tabletki. We wrześniu miałam zabieg stomatologiczny po którym stomatolog przepisał mi antybiotyk. Stosowałam go równocześnie z tabletkami anty. W październiku miałam objawy ciąży tj. brak apetytu,
zmęczenie. Czuję jakby ruchy w brzuchu (jakby mi burczało, albo miałabym żaby w brzuchu, brzuch jakby mam większy). Czy to możliwe, że jestem w ciąży?

Margaretka

Brak apetytu, zmęczenie czy zmiany w pasażu jelit to objawy, które niekoniecznie muszą towarzyszyć ciąży. Możliwe objawy ciąży to poranne nudności (2-8 tygodni po zapłodnieniu), częste oddawanie moczu (6-8 tygodni po zapłodnieniu), wzmożony apetyt (pierwszy trymestr ciąży)oraz zawroty głowy. Powiększenie macicy i brzucha w ciąży następuje około 8-12 tygodnia ciąży. Biorąc pod uwagę to, że niektóre antybiotyki mogą osłabiać działanie tabletek antykoncepcyjnych (warto sprawdzić ulotkę leku, który Pani przyjmowała) należy brać pod uwagę możliwość ciąży (jeśli nie było stosowane dodatkowe zabezpieczenie, a dany antybiotyk ograniczał działanie antykoncepcji hormonalnej). W takim przypadku warto wykonać test ciążowy. Natomiast jeśli dany lek nie ograniczał działania antykoncepcji hormonalnej a tabletki były stosowane zgodnie z zaleceniem producenta możliwość ciąży prawie nie istnieje (żadna metoda nie daje 100% ochrony przed ciążą).

Zobacz:

Katarzyna Bosacka opowiada o ciąży i zachciankach!

Antybiotyk i antykoncepcja

Pozdrawiam serdecznie

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (0)