W ciąży w Holandii

Na stałe mieszkam w Holandii, tutaj mają bardzo dziwne podejście do kobiet w ciąży, jestem w 5 tygodniu wiem to z testu, który zrobiłam w domu i jak powiedziałam lekarzowi rodzinnemu (bo lekarz pierwszego kontaktu tutaj stwierdza czy jesteś czy nie) pogratulował mi i spytał o pierwszy dzień ostatniej miesiączki i obliczył mi termin na 20.02.2010

W ciąży w Holandii

Na stałe mieszkam w Holandii, tutaj mają bardzo dziwne podejście do kobiet w ciąży, jestem w 5 tygodniu wiem to z testu, który zrobiłam w domu i jak powiedziałam lekarzowi rodzinnemu (bo lekarz pierwszego kontaktu tutaj stwierdza czy jesteś czy nie) pogratulował mi i spytał o pierwszy dzień ostatniej miesiączki i obliczył mi termin na 20.02.2010. dopiero pierwsze badanie krwi i echo będę miała 20.07 - troszkę się boję, dlatego że mam bóle na dole brzucha nie są stale ale co jakiś czas w formie skurczu, i nie wiem czy to jest normalne czy nie. Najbardziej uciska jak chciałabym coś podnieść lub włożyć coś do góry.

W wielu krajach zagranicznych istnieje pojęcie, że o ciąży warto mówić dopiero od 12 tygodnia, bo wcześniej jest tyle poronień i ciąż obumarłych, że nie ma czym zawracać lekarzom głowy. Nie popieram takiego myślenia i postępowania, ale tez nie mam na nie najmniejszego wpływu.Jeśli bóle w dole brzucha przypominają bóle przed miesiączką to warto je zdiagnozować. Jeśli są one regularne albo częste (to proszę pojechać na izbę przyjęć - może tam przyjmują ciężarne bez żadnego korowodu?). W ciąży nie wolno dźwigać ciężkich rzeczy. Proszę dużo odpoczywać zwłaszcza jeśli w Holandii aż tak trudno spotkać się z ginekologiem.

Pozdrawiam serdecznie
Celina Fręczko, położna


Katarzyna Bosacka opowiada o ciąży i zachciankach!
SKOMENTUJ
KOMENTARZE (15)
/rok temu
Witam mam pytanie dt. prawa pracy a kobiet w ciąży. Wiem że kobiety w ciąży (z tego powodu) nie można zwolnić z pracy. Natomiast moje pytanie dt. kończącego się kontraktu w firmie na dwa miesiące przed planowanym porodem. Jak to wygląda w Holandii, czy firma powinna mi przedłużyć kontrakt, czy nie ma to związku z ciążą po prostu mi go nie przedłuża gdyż wygasa? Z góry dziękuję za odp.
/2 lata temu
Pani Fręczko, położna współcuje pacjentce, że nie może widzieć sie z ginekologiem, to ja współczuję pani położnej...
/4 lata temu
Witam Was dziewczyny, Obawiam się, że jestem w ciąży...Jutro będę robiła test. W Holandii jestem prawie 2 lata, jestem zameldowana, ale zatrudniona jestem przez biuro. W naszej firmie panują chore zasady, boję się, że jeŚli moje przypuszczenia się potwierdzą zostanę na lodzie ;/ Jeszcze niczego nie wiem, ale już się stresuję..., kompletnie nie znam prawa holenderskiego i zasad jakie tu panują..;/ Umowę mam na czas okreslony, dokladnie do lipca 2013r. Druga sprawa której się obawiam..to to, że mam bardzo ciężką, fizyczną pracę...JeŚli rzeczywiŚcie byłabym w ciąży nie chciałabym wykonywac takiej pracy ;/ - jest naprawde ciezka! Rozumiem, że ciąża to nie choroba, ale bałabym się cholernie o swoje dziecko! Tym bardziej, że bardzo chcemy miec bobaska! :) Proszę o jakies porady!! Prosze o pomoc!!
POKAŻ KOMENTARZE (12)