POLECAMY

Urosept w pierwszym trymestrze ciąży

Mam 28 lat. Dwa dni temu wyszłam ze szpitala. A znalazłam się tam z powodu: nadciśnienie, infekcja dróg moczowych, zagrażające poronienie.

Urosept w pierwszym trymestrze ciązy

Mam 28 lat. Dwa dni temu wyszłam ze szpitala. A znalazłam się tam z powodu: nadciśnienie, infekcja dróg moczowych, zagrażające poronienie. Jest to moja pierwsza ciąża. Powiedziałam lekarzowi, że jest to 13 tydzień ciąży, a teraz z moich obliczeń wychodzi, że nie jest to 13 tylko 14 tydzień. Doktor przepisał mi lek Urosept 3 razy dziennie. Nie wiem czy ten lek ma wpływ na ciążę nie w 13 tylko w 14 tygodniu. Boję się go zażywać, żeby nie zaszkodzić mojemu dziecku.

Dada
Proszę zaufać lekarzowi i przyjmować lek według jego zaleceń. Urosept to lek stosowany w przypadku zakażenia dróg moczowych. Ma działanie moczopędne. Ograniczone są doświadczenia ze stosowaniem tego leku w ciąży, dlatego zawsze przy stosowaniu uroseptu należy zasięgnąć opinii lekarza (pani już to zrobiła w szpitalu). W przypadku ciąży często jest tak, że należy przyjmować dany lek, ponieważ ryzyko dla matki (w przypadku rozwoju schorzenia) jest większe niż ryzyko dla płodu (z powodu przyjmowania leku). Proszę się jednak nie obawiać urosept to lek na bazie rumianku, liści borówki i korzenia pietruszki. Proszę pomagać sobie domowymi sposobami tzn. pić sok z żurawiny lub jeść owoce żurawiny.

Pozdrawiam serdecznie
Celina Fręczko, położna


SKOMENTUJ
KOMENTARZE (14)
/2 lata temu
Ja miałam podobny problem ok. 20 tygodnia ciąży, w moczu liczne bakterie i leukocyty (25). Lekarz zalecił mi Urosept, który brałam najpierw 2 x 1 przez tydzień, ale potem zwiększyłam do 3 x 2 (zgodnie z ulotką), bo miałam wrażenie, że ta mała dawka nie pomagała. Brałam aż do wykończenia opakowania, do tego jadłam suszoną żurawinę, piłam wodę lub herbatę z sokiem żurawinowym, a potem herbatę z żurawiny, taką z apteki i pomogło. Wyniki moczu bardzo się poprawiły, żadnych bakterii, w sumie najlepsze jak dotąd podczas mojej ciąży. Urosept teraz odstawiłam, ale profilaktycznie nadal jem żurawinę i piję żurawinową herbatkę, polecam taką kurację na swoim przykładzie przy zastrzeżeniu, że trzeba dużo pić, bo Urosept jest moczopędny.
/5 lat temu
Urosept jest skuteczny. Też brałam po konsultacji z prowadzącym ginekologiem i pierwszym trymestrze ciąży i mi pomógł. :)
/6 lat temu
Warto czasami w takij sytuacji zasiegnąć opini lekarza,zwłaszcza jesli mamy przyjmowac takie leki w ciązy.Mozemy tez pocztac o tego typu problemach na fachowych stronach www.urozdrowie.pl/zapytaj-eksperta
POKAŻ KOMENTARZE (11)