Szacunkowa waga płodu

Jestem w 35 tygodniu ciąży. Wskaźnik AC wynosi 286 mm,waga płodu około 2200g.

Szacunkowa waga płodu

Jestem w 35 tygodniu ciąży. Wskaźnik AC wynosi 286 mm,waga płodu ok 2200, a AFI- ilość płynu owodniowego 7 cm. Dodam iż jest to ułożenie pośladkowe. Czy te wyniki nie są zbyt niskie?? Czy nie powinnam mieć przepisanych żadnych leków na przyrost wagi dziecka?? Spowodowane jest to najprawdopodobniej moją chorobą tarczycy,ale całą ciążę jestem pod opieką lekarza endokrynologa. Byłam już u dwóch lekarzy ginekologów. Jeden stwierdził, że powinnam brać leki na dożywienie dziecka, natomiast lekarz w klinice położniczej stwierdził iż dziecko jest po prostu drobnej budowy (ja również 154 cm i 50 kg przed ciążą) i nie ma powodów do niepokoju. Nie dostałam żadnych leków i odesłał mnie do domu. Czy mogę prosić o Pani opinię??

Sylwietka
Według teoretycznych schematów płód w 35 tygodniu ciąży powinien ważyć około 2500g. Jednak w teorii nie zawsze tak jest. Dodatkowo badanie usg może być obarczone jest „błędem” (jest to szacunkowa waga płodu). Waga płodu wynikająca z badania usg nie zawsze jest zgodna ze stanem rzeczywistym. Trudno powiedzieć kto ma rację. Jednak skłaniałabym się ku opinii lekarza z kliniki położniczej. Myślę, że ma większe doświadczenie zawodowe i w swojej praktyce pewnie spotkał nie raz taki „przypadek”.

Pozdrawiam serdecznie
Celina Fręczko, położna


Katarzyna Bosacka opowiada o ciąży i zachciankach!
SKOMENTUJ (4)
KOMENTARZE (4)
Gość We-Dwoje.pl/6 lat temu
Witam Z doświadczenia wiem i zgodze się z Panią położną że waga USG to szacunkowa waga która może mieć odchył, podobno + - 10%. W moim przypadku odchył był dużo większy. 3 dni przed porodem waga zgodnie z USG to 3,98kg, a po 3 dniach syn urodził się z wagą 4,76kg. Jako pierworódka nie pozwolono by mi rodzić naturalnie, ale błąd służb szpitalnych i brak badania USG przy porodzie sprawił że rodziłam sama. Dzięki Bogu że wszystko skończyło się dobrze.
Gość We-Dwoje.pl/5 lat temu
skoro Ty masz drobną budowę 154 i 50 kg przed ciążą to mnie uznali by za chudzielca gdzie ja mialam 168 i 50 kg i wyglądalam bardzo fajnie
Gość We-Dwoje.pl/5 lat temu
WITAM PRZYSZŁE MAMUSIE. Jestem po raz czwarty w ciąży,mam 37 lat i dużo wiem na ten temat.Podczas poprzedniej ciąży .....schudłam 4kg (ważyłam się tuż przed porodem) i urodziłam piękną,zdrową córkę, która ważyła 3140. Teraz jestem w 32 tyg ciąży i przez ostatnie 5 tygodni przytyłam 2kg.Chciałam zaznaczyć,że dużo zależy od tego jaką miałyście wagę przed ciążą.Wiadomo, że jak macie nadwagę to możecie w ogóle nie przytyć w ciąży.Także nie martwcie się na zapas i delektujcie się ciążą bo to piękny okres w życiu każdej kobiety! Powodzenia.Agnieszka
POKAŻ KOMENTARZE (4)