7 najbardziej absurdalnych przesądów na temat ciąży!

Wierzysz w któreś z nich?!

Małgorzata Górecka / 6 miesięcy temu
7 najbardziej absurdalnych przesądów na temat ciąży! fot. Fotolia
Zabobony to nie taki przeżytek, jakby się wydawało. Pomimo, iż wywodzą się z okolic wiejskich, a niektóre sięgają czasów średniowiecza, dalej odgrywają niezwykle istotną rolę. Poznaj 7 najbardziej popularnych i absurdalnych zabobonów, dotyczących ciąży!

1. Kobieta w ciąży nie powinna patrzeć na ludzi nieatrakcyjnych, bo dziecko będzie brzydkie!

Wiele osób wierzy w tzw. zapatrzenie się na kogoś. Według mitów przyszłe mamy powinny przebywać tylko z ludźmi o pięknej aparycji i intelekcie, co ma korzystnie wpłynąć na rozwój dziecka.

2. Kobieta nie powinna ścinać włosów w ciąży, bo dziecko będzie miało "krótki rozum".

Według wierzeń, podobnie jak ze ścinaniem włosów przed maturą, tak samo zmiany fryzury przed porodem są niewskazane. Skrócenie włosów ma niby spowodować pomniejszenie intelektu maleństwa.

3. Jeśli kobieta w ciąży przestaje być atrakcyjna, to znaczy, że urodzi córeczkę.

Podobno bowiem całą urodę zabiera rozwijająca się w brzuszku mamy mała księżniczka. Ciężarna jakoby oddaje swoje piękno córce. Gdy ma urodzić się syn, kobieta kwitnie z dnia na dzień i staje się coraz ładniejsza.

4. Jeśli ciężarna się oparzy albo uszkodzi jakąś część ciała, dziecko w tym miejscu będzie miało znamię.

Podobno nawet małe zadraśniecie, niewielki siniak na nodze czy oparzenie po pryskającym z patelni oleju może stać się przyczyną rodzinnej tragedii. Maluch już na zawsze będzie miał znamię, które symbolizowało będzie nieuwagę jego nieroztropnej mamy ...

5. Zanim dziecko się urodzi, nie wolno mu nic kupować.

Stare legendy głoszą, że nawet jeśli znasz już płeć dziecka, nie powinnaś kupować mu zabawek czy ubranek, bo może to spowodować prawdziwą tragedię. Bezpieczniej jest poczekać, aż dziecko się urodzi i wtedy planować wszelkie zakupy czy meblowanie pokoiku.

6. Kobiecie w ciąży nie wolno nosić łańcuszków, bo maluch może się udusić.

Według mitów łańcuszki, tasiemki, korale i koraliki to niedozwolone element biżuterii każdej ciężarnej. Ich noszenie ma bowiem negatywny wpływ na prawidłowy rozwój dziecka. Tak jak łańcuszki zawieszone na szyi matki, tak samo pępowina w jej brzuchu może owinąć szyję malca i doprowadzić do jego śmierci.

7. Kobiecie w ciąży nie wolno patrzeć na księżyc, bo dziecko w przyszłości będzie łyse.

Nawet piękne niebo, romantyczne gwiazdy i księżyc nie są bezpieczne dla przyszłej mamy. Szczególnie pełnia bywa niebezpieczna dla ... skóry głowy dziecka. Spoglądająca na niebo kobieta w ciąży skazuje bowiem swoje dziecko na bycie łysym.
 
Co myśleć o tego typu zabobonach? My uważamy, że są piękną tradycją i nieodłącznym elementem naszej kultury, ale absolutnie w nie nie wierzymy!

Chcesz wiedzieć więcej? Zobacz: 

Sprawdź, co twoje dziecko robi w sieci! 
Rób zdjęcia swojemu dziecku! 
Jak wykonać rodzinną sesję zdjęciową? 
Najpiękniejsze zdjęcia kobiet z brzuszkiem 
 

Katarzyna Bosacka opowiada o ciąży i zachciankach!
SKOMENTUJ
KOMENTARZE (8)
/tydzień temu
U mnie w rodzinie Mowi sie ze jak mysz gdzieś przebiegnie nie wolno chwycić sie za buzie bo bedzie myszkę mieć dziecko
/miesiąc temu
Ja jestem żywym dowodem na to, że punkt czwarty to jednak prawda! Gdy moja mama leżała w szpitalu, będąc ze mną w ciąży, koleżanka kilka łóżek dalej, chciała poczęstować ją cukierkiem, a że miała zalecenie nie wstawać z łóżka, postanowiła go podrzucić. Mojej mamie nie udało się go złapać i pacnął ją w przedramię. Mam "myszkę" dokładnie w tym samym miejscu ;) Przypadek? :)
/miesiąc temu
A moja teściowa zakazywała mi ubierać ciuchy ze sznureczkami lub paseczkami bo niby dziecko będzie zaplątane w pępowinę..... jakos nie było zaplątane,a ja lubią sznureczki:)
POKAŻ KOMENTARZE (5)