Nospa w ciąży i magnez

Czy nospa w ciąży i magnez w ciąży pomogą na twardnienie brzuszka w 29 tygodniu ciąży? Czy to nie jest za słaby lek? Czy nospa w ciąży może zagrozić dziecku?

Czy nospa w ciąży i magnez w ciąży pomogą na twardnienie brzuszka w 29 tygodniu ciąży? Czy to nie jest za słaby lek? Czy nospa w ciąży może zagrozić dziecku?

Nospa i magnez w ciąży

Jestem w 29 tygodniu ciąży, 3 tygodnie temu wylądowałam w szpitalu z powodu twardego brzuszka, wyszłam po tygodniu z zaleceniem nospa 3x1, magnez 3x1, jednak niewiele się zmieniło. Leżę prawie cały dzień, ale przy każdym wstaniu np. w celu skorzystania z wc od razu mam skurcz, wieczorem się nasilają. Czy skurcze są groźne dla dziecka, czy nie potrzebuję jakiegoś mocniejszego leku? Mój lekarz stwierdził, że zobaczymy jak będzie za 2 tygodnie... Czekać czy konsultować z innym lekarzem? Poza tym nospa powoduje u mnie ból brzucha (przed ciążą miałam wrzody i myślę, że to jest przyczyna) i ból serca w związku z czym spanie na boku jest dla mnie wyjątkowo uciążliwe - czy mogę spać na plecach?

Małgorzata

Odpowiedź położnej:

Myślę, że warto choć trochę zaufać lekarzowi - on panią bada i wie jaki jest stan szyjki macicy oraz dobrostan płodu. Twardnienie brzucha jest niebezpieczne jeśli występuje często i prowadzi do skracania się szyjki macicy (a o tym nic pani nie wspomniała). Gdyby nastąpiła potrzeba podawania innych leków - lekarz by je zlecił.

Jeśli lekarz zalecił ci konkretną dawkę nospy w ciąży, możesz bez obaw ją przyjmować.

Przeczytaj też: Magnez w ciąży - tak czy nie?

Nie bierz żadnego leku w ciąży, jeśli nie skonsultujesz tego z ginekologiem prowadzącym. Na wszelki wypadek.

Nospa w ciąży i magnez

fot. Fotolia

O problemach związanych z zażywaniem nospy proszę porozmawiać z lekarzem prowadzącym ciążę. Myślę, że dla ochrony układu pokarmowego może pani pić len na czczo. W tym tygodniu ciąży nie zaleca się spania na plecach. Ponieważ może to prowadzić do niedotlenienia u płodu.

Oczywiście jeśli nie ma się zaufania do lekarza prowadzącego, można skonsultować się ze specjalistą, w którego decyzje nie będziemy wątpić.

Pozdrawiam serdecznie!

Celina Fręczko, położna

Przeczytaj też: Nospa forte i luteina w ciąży

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (4)
/2 lata temu
Witam!!! Mam pytanie, jestem w 34 hbd. Lekarz swierdził u mnie skracanie się szyjki macicy ( 34 mm) Przepisał mi luteinę dopochwowo 2x2 tabl, Mg i no - spe 3x1. mam takie pytanie boję się, że ta dawka luteiny jest troche za duża i tak się obawiam czy to nie zaszkodzi dzidziusiowi??
/2 lata temu
Luteina w niczym nie zaszkodzi dzidziusiowi :) jest to lek na podtrzymanie ciąży tak wiec prosze sie nie martwic :) Pozdrawiam
/2 lata temu
"W tym tygodniu ciąży nie zaleca się spania na plecach. Ponieważ może to prowadzić do niedotlenienia u płodu." Obecnie 31tc i niestety moje maleństwo bardzo się uaktywnia właśnie gdy kładę się na boku. Kopie i rozciąga się z idealną wręcz synchronizacją rączki-nóżki. Dopiero jak leżę na wznak uspokaja się a ja z wyżej uniesioną głową mogę spokojnie zasnąć. Oczywiście sama wolałabym zasypiać na boku ale od jakiegoś czasu jest to zwyczajnie niemożliwe.
POKAŻ KOMENTARZE (1)