Co robić, jeśli nie możesz zajść w ciążę?

Co robić, jeśli starania o dziecko nie skutkują ciążą? Doradza specjalista ginekolog. Przeczytaj jego rady!

Co robić, jeśli nie możesz zajść w ciążę? fot. Fotolia
Od kilku miesięcy nasze starania o dziecko spełzają na niczym. Co powinniśmy zrobić? Od czego zacząć?


Odpowiedzi udziela dr n. med. Renata Jaczyńska, specjalista ginekolog położnik:

Kilka miesięcy oczekiwania nie powinno jeszcze niepokoić. Ale radzę iść do lekarza. Przeprowadzi wywiad i zbada ginekologicznie.

Warto wykonać badanie w kierunku obecności przeciwciał przeciw toksoplazmozie, cytomegalii i różyczce i już zacząć brać kwas foliowy. Warto również skorzystać z kalkulatora dni płodnych. Partner powinien mieć zbadane nasienie.

Jak nauczyć się oddychać przeponą?
Dopiero po roku regularnego współżycia (bez antykoncepcji) mówi się o niepłodności. Wtedy para może zdecydować się na specjalistyczne badania, które pomogą odpowiedzieć na pytanie, dlaczego nie może zajść w ciążę oraz na odpowiednie leczenie.


Dowiedz się więcej:


na podstawie tekstu opublikowanego w magazynie Mamo to ja
SKOMENTUJ
KOMENTARZE (27)
/4 miesiące temu
Dziewczyny a słyszałyście może o jakichś suplementach, które regulują hormony? Ja mam problem z progesteronem i podobno da sie to uregulować lekami. Pozdrawiam.
/4 miesiące temu
Grymnałka a u kogo się leczyłaś i w jakim mieście, bo ja własnie miałam zamiar się do nich zapisać :) może polecisz mi coś ? Jeśli oczywiście jestesmy z jednego miasta.
/5 miesięcy temu
U mnie kalendarzyk nie działa staramy się z mężem już ponad 4 lata i nic też zastanawiamy się nad leczeniem w jakieś klinice, dziewczyny a gdzie ten invimed się znajduję?
POKAŻ KOMENTARZE (24)