POLECAMY

Nie czuję ruchów płodu

Jestem w 23 tc. i do tej pory nie czuję żadnych ruchów dziecka.

Nie czuję ruchów płodu

Jestem w 23 tc. i do tej pory nie czuję żadnych ruchów dziecka. Tydzień temu byłam u lekarza na usg i wszystko było ok. Dziecko miało tętno i prawidłowo się poruszało. Dlaczego więc nic nie czuję? I czy mam się tym martwić? Proszę o pomoc, pozdrawiam.

Makarena

Wszystko zależy od tego, czy tydzień temu (kiedy było wykonane usg) np. wieczorem czuła pani ruchy dziecka? Bo to, że się ruszało, wiedziała pani od lekarza, ale czy pani te ruchy sama czuła? Jeśli odczuwała pani już ruchy malucha, a teraz ich nie czuje, proszę się udać do lekarza. Natomiast jeśli ich pani jeszcze nie odczuwała - a badanie kontrolne pokazało, że jest wszystko ok - to proszę się nie martwić, tylko cierpliwie poczekać. Być może jeszcze pani nie potrafi rozpoznać tych ruchów. Ale na pewno pani je rozpozna - jak maluszek kopnie w brzuszek.

Pozdrawiam serdecznie

Celina Fręczko, położna

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (3)
/5 lat temu
Po 3 tygodniach od poczucia pierwszych ruchów (w 19 tc) przestałam czuć ruchy. 2 dni cisza. Dodam, że wcześniej czułam je codziennie. Poszłam na izbę przyjęć, bo stres był nie do zniesienia. Z dzieckiem wszystko ok, a ja dalej nie czuję ruchów. Co robić? Muszę czekać, bo skoro dziecko jest zdrowe, serce mu bije itd., to jakie jest inne wyjście? To irytujące i stresujące. Nie pomaga jedzenie słodkiego, kwaśnego, leżenie na lewym boku i inne "babcine rady". Nic nie można zrobić.
/7 lat temu
ja jestem w 39 tygodniu i nie czuję żadnych ruchów a jak wczoraj byłam na usg to wszytko było dobrze
/8 lat temu
jestem w 5 miesioncu a nieczuje ruchu maluszka