POLECAMY

Miesiączka i pozytywny wynik testu ciążowego

Uprawiałam seks jakieś 1,5 miesiąca temu, potem normalnie miałam okres bez żadnych spóźnień.

Miesiączka i pozytywny wynik testu ciążowego

Uprawiałam seks jakieś 1,5 miesiąca temu, potem normalnie miałam okres bez żadnych spóźnień. Jestem 2 tygodnie po okresie i bolą mnie piersi. Zrobiłam test i wyszedł pozytywnie ale zrobiłam go nie w momencie miesiączki tylko raczej owulacji. Co mam o tym myśleć?
Chomiczek
Jeśli test ciążowy dał wynik pozytywny powinna pani udać się do ginekologa. Test może dać fałszywie pozytywny wynik w przypadku przyjmowania leków hormonalnych zawierających Hcg (gonadotropinę kosmówkową) . Fałszywie pozytywny wynik może wystąpić w przypadku cysty, chorób nerek, nadczynności tarczycy oraz przyjmowania leków przeciwdepresyjnych i okres około menopauzalny. Wówczas w moczu może znajdować się gonadotropina kosmówkowa (Hcg). Czasami w czasie ciąży może wystąpić krwawienie w czasie w którym powinna wystąpić miesiączka.

Pozdrawiam serdecznie
Celina Fręczko, położna


SKOMENTUJ
KOMENTARZE (1)
/7 lat temu
ja mam podobny problem ostatnio mialam miesiaczke 1 marca i 30 marca tego samego miesiaca zrobilam sobie test i odrazu pojawily sie wynik negatywny wiec postanowilam udac sie do lekarza wizyte mialam zamowiona na 26maja ale dostalam miesiaczke 25 wiec nie mam pojecia co to oznacza