POLECAMY

Łożysko centralnie przodujące

Jestem obecnie w 24 tygodniu ciąży. Podczas badania usg 3d dowiedziałam się, że mam łożysko centralnie przodujące i jedynym sposobem rozwiązania ciąży będzie cesarskie cięcie.

Łożysko centralnie przodujące

Jestem obecnie w 24 tygodniu ciąży. Podczas badania usg 3d dowiedziałam się, że mam łożysko centralnie przodujące i jedynym sposobem rozwiązania ciąży będzie cesarskie cięcie. Czy jest jeszcze możliwość, aby łożysko zmieniło swoje położenie? Czego mogę się spodziewać?

Monika
Łożysko centralnie przodujące jest bezwzględnym wskazaniem do wykonania cięcia cesarskiego. Od takiego sposobu ukończenia ciąży nie ma już odwołania. Łożysko centralnie przodujące nie ma szans na „podniesienie się”. Powinna pani jak najwięcej odpoczywać i unikać wysiłku fizycznego. Dodatkowo należy zaniechać współżycia płciowego. W przypadku łożyska centralnie przodującego mogą występować krwawienia. Najczęściej jest tak, że pierwsze krwawienie jest zwiastujące, niezbyt obfite, ale zapowiada ono kolejne obfitsze krwawienia. Stad też konieczność pilnego zgłoszenia się do szpitala w razie najmniejszego krwawienia. Często lekarze w takim przypadku kierują ciężarne na oddział patologii ciąży.

Pozdrawiam serdecznie
Celina Fręczko, położna


SKOMENTUJ
KOMENTARZE (1)
/8 lat temu
dziękuję za wyczerpującą odpowiedź :)