POLECAMY

Leżenie na brzuchu w ciąży

Jestem w 7. tygodniu w ciąży, czy mogę leżeć na brzuchu?

Leżenie na brzuchu w ciąży

Jestem w 7. tygodniu w ciąży, czy mogę leżeć na brzuchu?

Agnieszka


Ogólna zasada to unikanie leżenia na plecach i brzuchu w czasie ciąży. Na plecach nie powinno się leżeć zwłaszcza w wyższych tygodniach ciąży, ponieważ może to powodować niedotlenienie u płodu. Najlepsza pozycja dla ciężarnej to leżenie na boku.

Pozdrawiam serdecznie

Celina Fręczko, położna
SKOMENTUJ
KOMENTARZE (3)
/8 lat temu
Ja jestem w 13 tygodniu ciąży i moje maleństwo mierzy 8 cm tak że wydaje mi się że to możliwe ;)
/8 lat temu
hmm, a ja jestem w 11 tygodniu ciąży,a moje dziecko ma trzy centymetry. Czy coś jest nie tak? w ogóle jest to moja pierwsza ciąża i nie za bardzo wiem co mogę robić,a czego nie? co może zaszkodzić? co robić, by nie poronić?
/9 lat temu
Witam serdecznie. Jestem w 14 tygodniu ciazy, tydzien temu mialam pierwsze USG. na podstawie ktorego swiedzono, ze jestem w 13 tygodniu ciazy i ze moj maluszek ma 10 cm. wynika z tego, ze musialam zajsc w ciaze 4.lutego, to dziwne bo ostatnia miesiaczke mialam 11 lutego, w dodtaku w 13 tygdniu z tego co czytalam dzidzius powinien miezyc ok 7-8 cm. wiec dlaczego moj jeest taki duzy? Zastanawiam sie czy nie jestem w ciazy dalej niz mowila pielegniarka... Czy to mozliwe ? ZAstanawiam sie rowniez czy moge spac na brzuszku? to dla mnie najwygodniejsza pozycja tak jak i na pleckach. Bardzo dziekuje. Pozdrawiam serdecznie Aneta