Kunegunda

Imię staro- wysoko- niemieckie, powstałe z słów: kunni – „ród” , „klan” i gund – „walka”. Stąd wniosek, że pierwotnie nadawano je córkom, które w przyszłości miały walczyć za swój ród. Kunegunda posiada kilka form przekształconych.

Kunegunda

Oprócz wspomnianej wcześniej bardzo popularnej Kingi, są to: Gonda, Gunda i Konda; wszystkie trzy spotykane niezwykle rzadko. Sama Kunegunda kiedyś należała w Polsce do najpowszechniejszych żeńskich imion, natomiast obecnie... można stwierdzić najoględniej, że urzędy stanu cywilnego nie przeżywają oblężenia „walczących za swój ród”. Za to imienin ma Kunegunda więcej niż Kinga – 3 marca i 24 lipca.

Panie o tym imieniu są ambitne, wytrwałe i zawsze wiedzą, czego chcą. W swoim otoczeniu cieszą się szacunkiem, ale niewielu pozwala sobie na poufałość wobec nich. Mają opinię osób dumnych, dystyngowanych i... trochę sztywnych.

Sprawdź! Przegląd bielizny dla kobiet w ciąży i karmiących

Wkrótce niektóre Kunegundy zaczną walczyć nie za swój ród, ale ... ze swoim rodem. Czeka je ciężka przeprawa z krewniakami. Rodzinne waśnie zwykle będą dotyczyć (jak nietrudno zgadnąć) spraw majątkowych, takich jak spadek, wspólne interesy, transakcje itp. Ostatecznie wszystko powinno zakończyć się pomyślnie – i to dla obu stron. Czyli wilk będzie syty, a owca cała. 

Źródło: Książka "Magia imion" (Wydawnictwo Printex)

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (0)