Krzysztof

Imię greckie; dosłownie oznacza „niosący Chrystusa” (gr. Christos – Chrystus; phero – niosę). Nic dziwnego, że zdobyło znaczną popularność praktycznie w całym chrześcijańskim świecie.

Krzysztof

W języku angielskim funkcjonuje jako Christopher i Chris, w niemieckim – jako Christoph, w hiszpańskim – jako Cristobal, we francuskim – jako Christophe... Imieniny, jak na posiadacza tak „częstego” imienia, Krzysztof obchodzi nieproporcjonalnie rzadko – 2 marca i 25 lipca.

Panowie o tym imieniu są pracowici, poważni i systematyczni. Lubią porządek, harmonię i równowagę, zarówno w sensie dosłownym, jak i w przenośni. Czasem miewają problem z uzewnętrznianiem emocji, a niektórzy zarzucają im kompletny brak poczucia humoru.

Sprawdź! Przegląd bielizny dla kobiet w ciąży i karmiących

Niejeden Krzysztof może niebawem wykazywać tendencje do nadmiernego samokrytycyzmu. Charakterystyczne objawy takiego stanu to obsesyjna koncentracja na własnych wadach, przy równoczesnym ignorowaniu zalet. Krzysztof, który zauważy u siebie podobne symptomy, powinien jak najczęściej przebywać w towarzystwie osób życzliwych i przyjaźnie nastawionych. Na ogół odpowiednia dawka szczerych komplementów wystarczy, by poprawić samoocenę.

Źródło: Książka "Magia imion" (Wydawnictwo Printex)

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (0)