Kiedy spodziewać się porodu?

Jestem w 35 tygodniu ciąży, od środy odczuwam dosyć silne długotrwałe bóle w podbrzuszu (takie jak podczas miesiączki) i ostre krótkotrwałe bóle wzdłuż brzucha, ponadto od środy zaobserwowałam znaczne obniżenie brzucha.

Kiedy spodziewać się porodu?

Jestem w 35 tygodniu ciąży, od środy odczuwam dosyć silne długotrwałe bóle w podbrzuszu (takie jak podczas miesiączki) i ostre krótkotrwałe bóle wzdłuż brzucha, ponadto od środy zaobserwowałam znaczne obniżenie brzucha. Czy są to oznaki zbliżającego się porodu i kiedy mogę się porodu spodziewać? Czy może to nastąpić przed wyznaczonym terminem?

Ania
Jeśli jeszcze pani nie urodziła proszę jak najszybciej zgłosić się do ginekologa. Objawy, które pani opisała świadczą o zbliżającym się porodzie, a w pani przypadku to o porodzie przedwczesnym. Proszę tego nie lekceważyć – może są jeszcze szanse na to,  aby zastosować tokolizę czyli hamowanie przedwczesnej czynności skurczowej macicy.

Pozdrawiam serdecznie
Celina Fręczko, położna


Katarzyna Bosacka opowiada o ciąży i zachciankach!
SKOMENTUJ
KOMENTARZE (2)
sylwia22/7 lat temu
Jestem w 34 tygodniu ciąży,mam zagrożoną ciąże ,mam rozwarcie na jeden palec i krótką szyjkę macicy.Byłam 2 tygodnie temu w szpitalu z tego powodu na 8 dni.Lekarze powiedzieli że mam wytrzymać do 37 tygodnia.boje sie że nie wytrzymam ponieważ mam 4 letnią córkę a przy niej też są obowiązki.Czasami jak dzidziuś kopie to boli mnie brzuch co zrobić żeby wytrzymać jeszcze 3 tygodnie.Bardzo się boje.