POLECAMY

ICSI i brunatne plamienia

Tydzień temu miałam brązowe plamienia, był to 14. tydzień ciąży. Strasznie się wystraszyłam więc pojechałam do szpitala.

ICSI i brunatne plamienia

Tydzień temu miałam brązowe plamienia, był to 14. tydzień ciąży. Strasznie się wystraszyłam więc pojechałam do szpitala. Po USG, stwierdzono, że z dzieckiem wszystko w porządku. To się zdarza i mam się tym nie przejmować, ponieważ to krwawienia są niebezpieczne. Niestety dwa dni temu to się  powtórzyło, ale nadal koloru brązowego. Martwię się, że może być to
groźne dla ciąży. Dodam, że w ciążę zaszłam dzięki ICSI, które miałam w Polsce. Nadal biorę progesteron (utrogestan) 2x100mg. Moj ginekolog w Irlandii stwierdził bym go brała do końca 16. tygodnia ciąży. Ale skąd te plamienia? Łożysko podobno jest dobrze ułożone. Dodam też, że nadal pracuję, praca jest lekka fizycznie, choć nieco stresująca. Czy powinnam brać dodatkowy progesteron lub inne suplementy jak picie herbatki z liści malin czy też krem z naturalnym progesteronem?


Hope

Rozumiem pani strach i obawy, które są silne choćby z tego powodu, że ciąża nastąpiła w wyniku ICSI. Każde plamienie czy to brunatne czy o innej barwie powinno być skonsultowane z ginekologiem, zwłaszcza w pani przypadku (za każdym razem). Czasami takie plamienia spowodowane są niedoborem progesteronu. W takiej ciąży praca fizyczna nie jest wskazana, stres również. Progesteron proszę przyjmować zgodnie z zaleceniem lekarza. Progesteron jest „strażnikiem” ciąży. Dodatkowe suplementy, które powinna pani przyjmować to witaminy dla kobiet w ciąży. Może pani pić herbatkę z liści malin- ma ona działanie wzmacniające i odżywiające mięśniówkę macicy.

Pozdrawiam serdecznie
Celina Fręczko, położna


SKOMENTUJ
KOMENTARZE (0)