POLECAMY

Czy mogę jeść ser feta w ciąży?

Mam pytanie... otóż czy mogę jeść ser feta w ciąży?

Czy mogę jeść ser feta w ciąży?

Witam :) Mam pytanie... otóż czy mogę jeść ser feta w ciąży? Dodam, że jestem w 10 tyg. i w sklepie zauważyłam fetę zrobioną z pasteryzowanego mleka koziego i owczego. Czy taka feta jest bezpieczna? Dziękuję.


Marta

Sery są dla kobiet brzemiennych ważnym źródłem białka i wapnia, ale pewnych ich rodzajów nie wolno spożywać. Należą do nich właśnie sery pleśniowe a także sery z niebieską pleśnią. Na tego typu serach mogą namnażać się bakterie np. listeria – są one niebezpieczne dla płodu. Co do najnowszego rodzaju tego sera, o którym pani napisała – szczerze, nie wiem ale myślę, że skoro jest to ser feta to zawiera coś co jest w serach pleśniowych. Dlatego proszę nie spożywać tego sera zwłaszcza w takich niskich tygodniach ciąży. Serek kozi i owczy od gospodarza jak najbardziej, ale bez różnych chemicznych dodatków i pleśni.

Pozdrawiam serdecznie

Celina Fręczko, położna

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (8)
/3 lata temu
A co ma feta do sera plesniowego???????
/3 lata temu
Usuncie te wypowiedz niedouczonej poloznej bo ktos tego jeszcze poslucha i narobi sobie klopotow. Serek od gospodarza NIE JEST dozwolony w ciazy bo jest zrobiony z mleka niepasteryzowanego poza nie wiemy w jakim stanie sa zwierzeta od ktorych pochodzi mleko. Produkty w sklepach musza spelniac pewne normy a "od gospodarza" nie.
/6 lat temu
Ja jadłam ser feta przez całą ciążę regularnie bo mieszkam w Grecji i tu jest to ser traktowany jak twarożek w Polsce. Nie ma żadnych przeciwskazań
POKAŻ KOMENTARZE (5)