POLECAMY

Czkawka płodu

Witam, jestem w 38 tygodniu ciąży. Mój maluszek od kilku Tygodni ma czkawkę (mój brzuszek rytmicznie podskakuje). Zdarza się to co najmniej raz dziennie i trwa ok. 5-10 minut. Z czego to może wynikać? Czy jest to szkodliwe dla mojego maluszka? I jak mogę mu pomóc?

Czkawka płodu

Witam, jestem w 38 tygodniu ciąży. Mój maluszek od kilku tygodni ma czkawkę (mój brzuszek rytmicznie podskakuje). Zdarza się to co najmniej raz dziennie i trwa ok. 5-10 minut. Z czego to może wynikać? Czy jest to szkodliwe dla mojego maluszka? I jak mogę mu pomóc?


Magda

Czkawka to normalny objaw u maluszka - płodu. Absolutnie to nie przynosi żadnej szkody dla bobaska. Czasami wynika to z tego, że płód łapczywie pije wody płodowe. Jak pomóc? - skoro mu to nie szkodzi, to nie ma jak pomóc. Trzeba przetrwać, już niedługo.

Pozdrawiam serdecznie

Celina Fręczko, położna

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (15)
/3 lata temu
Zaobserwowałam, ze to z głodu mamy.
/5 lat temu
CZY TO NORMALNE ZJAWISKO CZY COS NIEPOKOJACEGO?
/7 lat temu
jestem w 37 tc., czkawkę dzidziusia odczuwam kilka razy dziennie już od dawna, brzuch skacze jak szalony ale po kilku minutach czkawka ustaje, kiedy 1szy raz odczułam czkawkę dzidziusia wystraszyłam się, na szczęście jest wyszukiwarka internetowa :) objawy zgadzały się z tymi przypisanymi do czkawki i się uspokoiłam, przy kolejnej wizycie pytałam ginekologa czy to normalne- powiedział, że tak...
POKAŻ KOMENTARZE (12)