Jakie działanie ma czarnuszka?

Słyszałam, że to samo zdrowie. Na co pomaga? :)

Dodane przez: warriorka
Odpowiedzi: 3
4 marzec, 22:50

Odpowiedzi

Pozostało 78 znaków.

W kuchni: jest dobrym dodatkiem smakowym, pasuje do zup typu leczo i do duszonych mies. Czarnuszkę można dodawać do np. chleba (pycha!!!)

W kosmetyce (najczęściej olej lub napar): ma działanie antybakteryne i antygrzybiczne (np. łagodzi tradzik), olej zawiera sporo witamin i minerałów oraz związków antyoksydacyjnych co wpływa dobrze na stan skóry (poprawia napięcie i nawilżenie oraz wygładza ale tez koi podrażnienia i pokrzywki alergiczne), olej lub napar wcierany w skalp ogranicza wypadanie włosów,

W leczeniu: lej zawiera sporo witamin i minerałów, działa dobroczynnie na układ pokarmowy (stosuje sie ja w profilaktyce anty wrzodowej lub po leczeniu wrzodów) np. ogranicza wzdęcia i pomaga przy problemach z niestrawnością, jest pomocna dla kobiet karmiących piersią, działa uspokajająco, wzmacnia odporność organizmu, działa rozgrzewająco (napar).

Sprawdziłam na sobie: walory smakowe uwielbiam chleb z czarnuszką, walory urodowe (poprawa stanu skóry głowy wraz z stosowanym równocześnie naparem z kozieradki)), walory zdrowotne (odkąd jadam chleb z czarnuszką i pijam z niej olej mam mniejsze problemy z nerkami tzn. rzadziej pojawiają się u mnie kamienie nerkowe).

Dodane przez: eenax
5 marzec, 11:33
Pozostało 78 znaków.

Olej z czarnuszki świetnie sprawdza się jako odżywka do włosów! Polecam.

Dodane przez: mmachnicka
5 marzec, 14:59
Pozostało 78 znaków.

Podobne pytania

Na ile lat wyglądam ?

Dodane przez: warriorka
  Odpowiedzi: 11

Zadaj pytanie

Najpierw zostanie sprawdzone, czy podobne pytanie nie zostało już zadane

Kategorie pytań