Czy istnieje dieta poprawiająca samopoczucie?

No właśnie, czy są potrawy, które sprawiają, że od razu lepiej się czujemy? Wiem, wiem, podobno czekolada, ale ja akurat mam po niej wyrzuty sumienia ;)

Dodane przez: warriorka
Odpowiedzi: 9
Kategoria: Dieta
2 wrzesień, 19:28

Odpowiedzi

Wybór pytającego:

Tak istnieją produkty które mogą "poprawić" humor.
- buraczki/botwinka,
- banany, orzechy, zielone warzywa, pomidory,
- produkty bogate w wit B. (kiełki, zielone warzywa, banany, pomarańcze, ryby, jajka, brązowy ryż, itp.)
- produkty bogate w wit. D (wątróbka, ryba, jajko)
- dziurawiec, imbir,

Dodane przez: eenax
3 wrzesień, 11:25
Pozostało 78 znaków.

Po gorzkiej czekoladzie absolutnie nie miej wyrzutów - chyba że zjadasz od razu całą tabliczkę :) wiadomo, że np. biała jest niezdrowa... ale kilka kostek gorzkiej czekolady jest bardzo potrzebnych naszemu organizmowi :)

Dodane przez: wkwasniak
3 wrzesień, 09:23
Pozostało 78 znaków.

Lepsze samopoczucie nie jest kwestią zjedzenia jakiegoś produktu raz na jakiś czas. By czuć się lepiej musisz zadbać o siebie kompleksowo. Przestań się przejadać, zadbaj by w diecie nie zabrakło surowych warzyw i owoców oraz węglowodanów złożonych. Tym co w mojej ocenie poprawia samopoczucie od razu są zaś ćwiczenia. Dlatego warto regularnie uprawiać sport. A nie siedzieć i jeść rzeczoną czekoladę przed telewizorem...

Dodane przez: abernaciak
3 wrzesień, 13:24
Pozostało 78 znaków.

Przede wszystkim jedz lekko i zdrowo, wtedy nie będziesz się czuła ospale i ciężko, a pełna energii na pewno będziesz miałą lepsze samopoczucie :)

Dodane przez: mploszaj
3 wrzesień, 14:58
Pozostało 78 znaków.

Moim zdaniem nie istnieje coś takiego.

Dodane przez: GosiaBytom
8 wrzesień, 16:03
Pozostało 78 znaków.

Istnieje sporo takich diet, ale ostatnio znalazłam ciekawą teorię, że to nasze złe samopoczucie jest spowodowane przez zalegające w organizmie toksyny. I brzmi to całkiem logicznie. Daje w źródle link do artykułu.

Dodane przez: domesta
18 wrzesień, 13:46
Pozostało 78 znaków.

W każdej diecie możesz wprowadzić jakiś smaczny składnik, ja np. zamiast cukru używam syropu klonowego albo miodu i od razu poprawia się nastrój i jest zdrowsze :)

Dodane przez: tatiankaa
22 październik, 13:54
Pozostało 78 znaków.

Często złe samopoczucie wynika z nagromadzonych w naszym organizmie szkodliwych, toksycznych substancji. Dobrym pomysłem jest oczyszczenie się z toksyn, może pomóc. Niżej masz opisane sposoby oczyszczania.

Dodane przez: domesta
14 listopad, 14:37
Pozostało 78 znaków.

Wzrost endorfin w organizmie, ktore odpowiadają za dobre samopoczucie na pewno podniesie czekolada i np. ostre przyprawy jak papryka chilli. Sprawdzonym sposobem jest również słońce. Jednak kiedy go brakuje lekarze często zalecają wizytę na solarium. Takie dosłonecznienie, mimo że niezbyt zdrowe, na pewno polepszy nam humor.

Dodane przez: jmroczkowska
5 styczeń, 12:34
Pozostało 78 znaków.

Zadaj pytanie

Najpierw zostanie sprawdzone, czy podobne pytanie nie zostało już zadane

Kategorie pytań