Po jakim czasie wyrasta nowy włos na głowie po utracie starego?

Z tego co wiem to jeden włos żyje od 2-8lat i ostatnio wyczytałam że jeśli włos miał zakodowane np. żyć 7lat na naszej głowie a wypadnie nam np. w 3-ciem roku swojego życia, to będzie musiał przejść do końca swej pierwszej fozy(anagen), by móc wejść w drugą (catagen), a następnie ostatnią (telogen), więc aby byłyby to 3lata włosa na głowie+4 lata bez niego zanim wyrośnie nowy jeśli miał zakodowane życie na niej przez 7lat. Jaki macie stosunej do tego bo mnie to przeraża szczerze mówiąc, tym bardziej że w ostatnim czasie dość drastycznie traktowałam swoje włosy i sporo mi wyszło. Tutaj dodam treść którą skopiowałam na ten temat życia włosa zakodowanego na 3 lata, który wypadł po 2-uch: Mianowicie: jeśli włos wypadł w drugim roku swego życia musi upłynąć ‘zakodowany’ 3letni okres ‘wzrostu’ włosa (czyli w naszym przypadku 2lata wzrostu włosa na głowie + 1 rok ‘bez włosa’, który wypadł).. Włosy (a raczej w tym przypadku ich brak), muszą dojść do końca anagenu, przejść przez kolejne dwie fazy (katagen, telogen) i dopiero wtedy może zacząć z cebulki rosnąć nowy zdrowy włos.

Dodane przez: gabi8721
Odpowiedzi: 3
11 listopad, 11:46

Odpowiedzi

Tego to ja nie wiem, ale jeżeli nie ma się problemów z łysieniem, czyli włosów nam nie brakuje, to chyba odrastają one w normalnym tempie, a nie czekają ileś tam lat aby w końcu urosnąć.

Dodane przez: loony83
11 listopad, 13:48
Pozostało 78 znaków.

Wybór użytkowników:

jezeli to nie lysienie to odrastaja od razu nie czekajac iles tam lat bo to tamte mialo zakodowane a nie nowy ktory ma wyjsc.

Dodane przez: wosana
11 listopad, 15:48
Pozostało 78 znaków.

o rety!hehe a wiecie że dziennie wypada nam ok 100 włosów?

Dodane przez: pisklakowa
12 listopad, 14:31
Pozostało 78 znaków.

Podobne pytania

Wypadanie włosów?

Dodane przez: gabi8721
  Odpowiedzi: 14

Ile razy myjecie włosy?

Dodane przez: gabi8721
  Odpowiedzi: 17

Zadaj pytanie

Najpierw zostanie sprawdzone, czy podobne pytanie nie zostało już zadane

Kategorie pytań