Polki.pl
kom. (2)

Puder, podkład czy baza

Puder, podkład czy baza

Do tej pory nigdy nie używałam pudru czy fluidu.Często słyszę puder, podkład, baza, fluid. Co właściwie nakłada się pierwsze, a co na końcu - proszę o podpowiedź, bo moja cera nie jest już taka świeża. Mam 46 lat.

kliwia42

Droga kliwio42!
Jak sama zauważyłaś Twoja cera zmieniła się – jest to normalny proces, że z wiekiem skóra traci swoją giętkość, pojawiają się zmarszczki, koloryt nie jest już jednolity, a występować mogą przebarwienia czy powiększone naczynka… Jednak to wszystko da się w większym czy mniejszym stopniu skorygować, a na pewno da się poprawić codzienny wygląd skóry twarzy.
Po pierwsze trzeba zainwestować w dobry krem przeciwzmarszczkowy, a ten pod makijaż powinien być także liftingujący.
Po drugie ważny jest dobór podkładu, powinien on być lekki, matowy, o konsystencji fluidu, a jednocześnie liftingujący (rynek kosmetyczny jest w nie bogaty, proszę poprosić o taki w dobrej perfumerii).
Podkład należy nakładać minimalnie, przede wszystkim uważać z jego nadmiarem w okolicach oczu i ust, gdzie skóra jest cieńsza, pokryta siateczką zmarszczek. Także kolor podkładu powinien być o ton cieplejszy od skóry.
Po trzecie – po nałożeniu podkładu utrwalamy go pudrem, polecam puder sypki, transparentny, wystarczy lekkie muśnięcie. Należy pamiętać też – lepiej mniej, niż za dużo.
Serdecznie pozdrawiam –

Anna Łyczko Borghi


Oceń 5,00 / 1

Oni zrobią cię na bóstwo!

 
 

Zobacz także

 
 

Podobne w temacie Porady wizażystki

Skomentuj Puder, podkład czy baza

Gość We-Dwoje.pl
Komentujesz jako dsfdsfds  /  Wyloguj sięZarejestruj się  /  Zaloguj się

Podobne do Puder, podkład czy baza

Zobacz
ostatnie wydanie tygodnika

Wysłanie formularza jest jednoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu We-Dwoje Polki.pl